koncert grudziadz

i

Autor: Nadesłane / CKT Grudziądz Święto Województwa w Grudziądzu pełne będzie w muzyczne koncerty

W Grudziądzu szykują się obchody Święta Województwa. Wystąpią znani artyści [HARMONOGRAM]

2022-05-26 1:14

Z okazji 23. urodzin samorządu wojewódzkiego 5 czerwca o godz. 16.00 na terenie Mariny Grudziądz obędzie się koncert plenerowy. Wystąpią: Fisz Emade, grupa IRA i formacja Żuki.

Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego zostało ustanowione w 2008 roku. Obchodzone jest corocznie 7 czerwca, w rocznicę papieskiej pielgrzymki na Kujawy i Pomorze.

Święto Województwa w Grudziądzu - harmonogram koncertów

Program wydarzenia:
  • 16:00 koncert zespołu Żuki
  • 17:30 koncert FISZ EMADE
  • 19:00 koncert zespołu IRA

Święto Województwa w Grudziądzu - kto wystąpi?

Zespół ŻUKI powstał w 1985 roku w Bydgoszczy. Na profesjonalnej scenie zadebiutował w 1987 roku. Grupa znana głównie z własnych wykonań utworów The Beatles.

FISZ EMADE TWORZYWO to jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. Od 2001 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce około hiphopowej. Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wprowadzili w polskim hip hopie miękkie brzmienia i miękkie teksty, nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu, do dzisiaj bracia stale eksperymentują, starając się jednak, by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik - wysoka jakość i zaangażowanie.

IRA to polski zespół rockowy, pochodzący z Radomia. Powstał w 1987 roku, a zadebiutował w roku 1988, na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Pierwsza płyta zespołu - „IRA” - ukazała się w 1989 roku. Wydana w roku 1991 płyta „Mój dom”, a następnie „1993” i koncertowa „Live” odniosły niebywały sukces, zapewniając grupie awans do grona czołówki polskich zespołów rockowych. Pochodzące z tych albumów przeboje, takie jak: „Nadzieja”, „Mój dom”, „Bierz mnie”, „Wiara”, czy „California” do dziś rozgrzewają publiczność podczas koncertów zespołu.

plakat grudziadz

i

Autor: Nadesłane/Urząd Miejski w Grudziądzu Oficjalny plakat tegorocznych obchodów Święta Województwa w Grudziądzu

Udział we wszystkich koncertach jest bezpłatny.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

HIGH LEAGUE, FORMA NA LATO, KASA NA KOMUNIĘ, GALANTIS vs ROXETTE | ESKA XD #049