Ibrahim Gündüz

i

Autor: Nadesłane / Superliga Tenisa Stołowego Ibrahim Gündüz (na zdjęciu) to pierwszy, turecki zawodnik w Superlidze

Egzotyczny transfer Olimpii-Unii. Grudziądzanie ściągneli zawodnika z Turcji

2022-05-25 18:24

Olimpia-Unia Grudziądz ma nowego zawodnika. To 25-letni reprezentant Turcji, Ibrahim Gündüz. Leworęczny atakujący w sezonie 2022/2023 zagra w kadrze razem z Janem Zandeckim i Łukaszem Sokołowskim.

Nowy zawodnik Olimpii-Unii najwyżej w rankingu światowym był na 116 miejscu latem 2018 roku. W tym samym roku wraz z Abdullahem Yigenlerem został Młodzieżowymi Mistrzami Europy w grze podwójnej. W finale w Mińsku pokonali Patryka Zatówkę i Marka Badowskiego. Ostatnio występował w 3. Bundeslidze (Niemcy).

Prześwietliliśmy trochę jego ostatnie występy i sprawdziliśmy jaki tenis obecnie gra. Wiemy, że na tę chwilę jest to reprezentant Turcji, jest także aktualnym mistrzem tego kraju. Ponadto ma na rozkładzie także kilku czołowych zawodników europejskich – mówi Jerzy Wilmański, wiceprezes Olimpii-Unii.

Grudziądzki klub wcześniej zakontraktował także Łukasza Sokołowskiego z Ostródy. 20-latek ma zastąpić Marco Gollę, którego pożegnano po zakończeniu minionego sezonu.

Pierwszy taki zawodnik w Superlidze

W LOTTO Superlidze występowali już zawodnicy z wielu europejskich krajów i to miejscami mocno egzotycznych. Na pierwszy rzut oka padają takie państwa jak: Mołdawia, Węgry czy Słowacja. Reprezentanta Turcji jeszcze w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce nie było.

Nasza Superliga robi się coraz bardziej międzynarodowa – kwituje krótko działacz grudziądzkiego klubu.

Ibrahim Gündüz w kadrze Olimpii-Unii zastąpić ma Vasilija Lakeeva. Doświadczony Rosjanin był indywidualnie trzecią rakietą sezonu 2021/2022 w Polsce. Końcówcę rozgrywek musiał jednak przez sytuację geopolityczną odpuścić.

Nadzieja w młodych Polakach

Kadrę Olimpii-Unii na nowym sezon uzupełnia również duet młodych, polskich zawodników: Jan Zandecki oraz pozyskany z Ostródy Łukasz Sokołowski.

Zawsze preferujemy młodych zawodników. Nasz klub bardzo często gra młodzieżą. Tutaj należy wspomnieć o Samuelu Kulczycki, czy Macieju Kubiku, którz przecież reprezentowali barwy Olimpii-Unii. I teraz poszliśmy tym tropem i zakontraktowaliśmy wspomnianego Sokołowskiego – dodaje Wilmański.

W przyszłym sezonie w grudziądzkich barwach nie zobaczymy za to Marco Golli.

Jego bilans 0-19 oznacza, że niestety mocno nas zawiódł. Nie ukrywam, że liczyliśmy na zdecydowanie więcej z jego strony. Skończył sezon z zerowym kontem zwycięstw. Po prostu musieliśmy się z nim pożegnać – tłumaczy wiceprezes klubu z Grudziądza.

Do kadry Olimpii najprawdopodobniej zostaną dołączeni także zawodnicy z Azji. W tym temacie trwają obecnie rozmowy. Po ich zakończeniu poznamy ewentualne nazwiska.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Radosław Paczuski przed debiutem na KSW 70!