marsz olek

i

Autor: Łukasz Piekarski / Pexels Marsz zaplanowano na 21 stycznia

Ku pamięci

W Grudziądzu odbędzie się marsz dla 19-letniego Olka. Zmarł po policyjnym pościgu

2024-01-18 13:38

Chcą uczcić pamięć tragiczne zmarłego Olka. 19-latek na początku stycznia w trakcie ucieczki przed policjantami nieszczęśliwie zawisł na metalowym płocie zakończonym szpikulcem. Jego bliscy w najbliższą niedzielę organizują pokojowy marsz.

Chcą wyrazić swój przeciw wobec agresji, hejtu i prześladowania. Rodzina i przyjaciele zmarłego na początku stycznia po policyjnym pościgu 19-letniego Olka organizują pokojowy marsz. Każdy może się przyłączyć.

Chcemy pokazać, że nie godzimy się na agresję, hej. Chcielibyśmy też w spokoju przejść całą trasę. Nie chcemy robić negatywnych rzeczy. To ma być marsz ku pamięci mojego brata - mówi Anaida Shahbazyan, siostra Olka.

Wydarzenie zaplanowano na najbliższą niedzielę (21 stycznia). Zbiórka o godzinie 14 na placu po dawnym Heliosie przy ulicy Chełmińskiej. Organizatorzy wyznaczyli trasę przemarszu.

Przejdziemy Chełmińską, na Toruńską i zakończymy marsz na Sienkiewicza koło poczty. Tam na miejscu, gdzie doszło do tej tragedii - dodaje siostra Olka.

Mówi Anaida Shahbazyan, siostra Olka. Posłuchaj:

Na zakończenie marszu przewidziano wspólne odsłuchanie piosenki, którą znajomy nagrał dla zmarłego Olka. Posłuchać możecie jej także w linku poniżej:

Fevo - JESZCZE SIĘ SPOTKAMY

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Express Biedrzyckiej - prof. Radosław MARKOWSKI