kasowniki grudziadz

i

Autor: Radio Eska Mieszkańcom Grudziądza pozostaje na razie korzystać z tradycyjnych biletów lub aplikacji

W Grudziądzu Karty Miejskiej na razie nie będzie. Ratusz unieważnił przetarg

2022-09-15 15:33

W tym roku karty miejskiej w Grudziądzu nie będzie. Miasto właśnie unieważniło przetarg na jej wprowadzenie. Powodem były zbyt wysokie oferty firm, które wystartowały w konkursie.

Przetarg pod nazwą "Wdrożenie Systemu Karty Miejskiej w oparciu o bilet elektroniczny komunikacji miejskiej w Grudziądzu wraz z dostawą kasowników umożliwiających zakup biletów za pomocą bezstykowych kart bankowych" zakończony został już w lipcu. Wówczas do ratusza wpłynęły cztery oferty. Każda z nich znacząco przewyższała zapisane na ten cel środki w miejskim budżecie. 

W tym roku w budżecie na ten cel zapisano ok. 1,2 miliona złotych. Najtańsza z wszystkich złożonych ofert opiewała na kwotę prawie dwa razy większą, więc przekraczała możliwości finansowe miasta - tłumaczy Karol Piernicki, rzecznik ratusza.

Karta Miejska w Grudziądzu - Pomysł schowany do szuflady

W tym roku ponownego ogłoszenia przetargu już nie będzie, a ten z lipca został unieważniony. Jak zapewnia grudziądzki ratusz - w najbliższych miesiącach, miasto będzie szukało środków zewnętrznych.

Liczymy, że przy udziale takich środków uda się ten projekt zrealizować. Należy się spodziewać, że w przyszłym roku zostanie rozpisany ponowny przetarg na wprowadzenie karty miejskiej - dodaje przedstawiciel urzędu.

Pomimo braku rozstrzygnięcia przetargu, ratusz nie planuje rozwiązania współpracy z zatrudnionym od kilku miesięcy pełnomocnikiem ds. karty miejskiej.

Jego rola jest tutaj znacznie szersza. To nie tylko działka komunikacji miejskiej, ale również tworzenie wszelkich projektów, związanych z możliwością podobnego dostępu do instytucji kultury, czy rekreacji - mówi Piernicki.

Przypomnijmy, wczoraj (14 września) prezydent Maciej Glamowski poinformował o dokapitalizowaniu dwóch spółek sportowych z naszego miasta - Olimpii Grudziądz i GKM-u Grudziądz. Oba podmioty - jeśli zgodę wyrażą radni na nadzwyczajnej sesji - otrzymają z miejskiej kasy po milionie złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Kierowca autobusu MZK w rozmowie z reporterem Super Expressu.