węgiel grudziadz

i

Autor: Pixabay

W grudziądzkim OPEC-u będzie sprzedawany węgiel. Od poniedziałku ruszają zapisy

2022-10-07 15:52

Grudziądz uruchamia interwencyjny program dystrybucji ekogroszku. Mieszkańcy będą mogli kupić go z zasobów spółki OPEC. - Robimy to w trosce o bezpieczeństwo energetyczne naszych mieszkańców - zapewnia prezydent Maciej Glamowski. Zapisy ruszają już w najbliższy poniedziałek (10 października).

Sprzedaż węgla z zasobów grudziądzkiego OPEC-u to efekt pierwszego spotkania powołanego przez prezydenta Zespołu ds. bezpieczeństwa energetycznego. Żeby kupić ekogroszek trzeba jednak spełnić kilka warunków.

Podstawą do otrzymania groszku będą następujące dokumenty:
  • 1. W przypadku osób, które otrzymały dodatek węglowy w formie przelewu na konto – potwierdzenie otrzymania przelewu na rachunek bankowy,
  • 2. W przypadku osób, które otrzymały dodatek węglowy w kasie MOPR - informacja o przyznaniu dodatku węglowego w formie papierowej,
  • 3. W przypadku osób, które otrzymały dodatek węglowy przekazem pocztowym – potwierdzenie otrzymania przekazu pocztowego.

Zapisy prowadzone będą od 10 października (najbliższy poniedziałek) wyłącznie drogą mailową lub telefonicznie pod nr tel - 56 4506284 lub 515 240 652. Odbiór możliwy będzie od 20 października.

Miasto gwarantuje dobrą jakość surowca. Akcja jest kierowana dla mieszkańców Grudziądza. Warunkiem koniecznym jest posiadanie decyzji z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie o przyznaniu tzw. dodatku węglowego. Decydować będzie kolejność zgłoszeń. Obowiązuje ograniczenie do 2 ton na gospodarstwo, a ustalona cena to 3000 zł brutto - przekazuje Karol Piernicki, rzecznik ratusza.

Program interwencyjny wprowadzony jest na zasadzie testu, niezależnie od informacji płynących ze strony Rządu.

Zobaczymy, jak on będzie się sprawdzać i w razie potrzeb będziemy go korygować. Dla naszego samorządu to bowiem zupełnie nowe zadanie - dodaje prezydent Maciej Glamowski.

Ekogroszek z OPEC-u nie będzie pakowany. Transport trzeba zorganizować we własnym zakresie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Przepis na HITY Z TIKTOKA [B.O.T.A., FERRARI] | ESKA XD - Ale to już było! #59