zespol prezydent

i

Autor: Łukasz Piekarski W skład zespołu weszli m.in. przedstawiciele wydziałów Urzędu Miejskiego w Grudziądzu

Prezydent Grudziądza powołał zespół ds. kryzysu energetycznego. Czym się będzie zajmował?

2022-10-06 15:37

Grudziądz zamierza walczyć z kryzysem energetycznym. W tym celu prezydent naszego miasta - Maciej Glamowski powołał specjalny zespół do spraw walki z wspomnianym kryzysem w energetyce. Kto wejdzie w jego skład i czym się będzie zajmował? O tym więcej w artykule.

Grudziądzki ratusz podejmuje walkę z kryzysem energetycznym. Jednym z działań jest powołanie zespołu ds. wspomnianego kryzysu w energetyce. W jego skład wejdą przedstawiciele urzędu, spółek komunalnych oraz służb mundurowych.

Zespół na bieżąco będzie monitorował stan wystąpienia takiego kryzysu, natychmiastowo informował prezydenta o zagrożeniach, które mogą wpłynąć na wspomniany kryzys. Członkowie zespołu będą także przygotowywali rozwiązania na wypadek jego pojawienia się w naszym mieście - tłumaczy Karol Piernicki, rzecznik ratusza.

I tak w skład zespołu wejdą przedstawiciele: Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Wydziału Nadzoru Właścicielskiego i Polityki Gospodarczej, Wydziału Środowiska, Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych. To jednak nie wszystko.

W skład zespołu wejdą także przedstawiciele spółek komunalnych, takich jak OPEC, czy MPGN. Będą również pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz służby mundurowe - wymienia przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

Pierwsze posiedzenie zespołu zorganizowano dzisiaj (czwartek, 6 października).

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Węgiel z biedaszybów jest o wiele tańszy.