ratusz grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Grudziądz sceptycznie podchodzi do propozycji ministra Jacka Sasina

Grudziądz o propozycji ministra Sasina w sprawie dystrybucji węgla "Nie jesteśmy na to przygotowani"

2022-10-04 17:56

Grudziądzki ratusz sceptycznie podchodzi do pomysłu rządu. Chodzi o propozycję ministra Jacka Sasina, by to lokalne samorządy zajęły się dystrybucją węgla do swoich mieszkańców.

Minister Jacek Sasin na wczorajszej konferencji prasowej zwrócił się do lokalnych samorządów, by te zaangażowały się w dystrybucję węgla. Wykorzystane do tego miałyby zostać m.in. spółki komunalne, czy różnego rodzaju przedsiębiorstwa.

Kolejne samorządy negatywnie odnosiły się do propozycji ministra Sasina (m.in. Opole czy też Lublin). W podobnym tonie wypowiedział się również prezydent Grudziądza, Maciej Glamowski.

Nie jesteśmy przygotowani do takiej dystrybucji detalicznej węgla. Węgiel dostępny wymaga m.in. odpowiedniego sortowania, wymaga odpowiedniego przygotowania właśnie do takiej sprzedaży detalicznej - komentuje prezydent Glamowski.

Władze miasta zapewniają jednocześnie, że będą we własnym zakresie podejmowały działania zabezpieczające mieszkańcom dostęp do węgla.

Powołałem specjalny zespół ds. kryzysu energetycznego. Zobowiązałem także prezesa naszej spółki ciepłowniczej (przyp. redakcji - OPEC Grudziądz), aby podjął działania zmierzające do zapewnienia zabezpieczenia mieszkańców naszego miasta jeśli chodzi o dostępność opału - dodaje włodarz Grudziądza.

Od dzisiaj (4 października) w Grudziądzu przyznawany będzie dodatek węglowy dla tzw. podmiotów wrażliwych. Chodzi w pierwszej kolejności o placówki zdrowia, szkoły i straże pożarne.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Węgiel z biedaszybów jest o wiele tańszy.