Spichlerz Grudziądz

i

Autor: Łukasz Piekarski Ten spichlerz trafi do Urzędu Marszałkowskiego

Darowizna

Urząd Marszałkowski będzie miał delegaturę w Grudziądzu. Gdzie powstanie?

2023-11-06 13:25

Urząd Marszałkowski będzie miał swoją delegaturę w Grudziądzu. Zgodę na październikowej sesji wydali radni. O szczegółach przeczytacie na eska.pl.

Instytucja będzie się znajdować w jednym ze spichlerzy. Budynek marszałkowi przekazało miasto.

Budynek stanie się siedzibą instytucji marszałkowskiej, a także innych, które funkcjonują wokół Urzędu Marszałkowskiego - zapewnia prezydent Maciej Glamowski.

Marszałek otrzymał Spichlerze 21-23. Wartość obiektu to ok. 720 tysięcy złotych.

Planujemy otworzyć delegaturę Urzędu Marszałkowskiego i jednostek, które nam podlegają. Szczególnie jeśli chodzi o wdrażanie funduszy unijnych, wsparcie dla przedsiębiorców. Chcemy zlokalizować tutaj wszystkie te funkcje w pigułce, aby mieszkańcy Grudziądza i okolic nie musieli jeździć daleko do Torunia, by załatwiać tam swoje sprawy - mówi marszałek Piotr Całbecki.

Spichlerze wymagają remontu, dlatego otwarcie delegatury zaplanowano dopiero za dwa lata. Szacuje się, że prace będą kosztowały ok. 10 milionów złotych.

Co powstanie w Spichlerzach 21-23?

  • Przedstawicielstwo Urzędu Marszałkowskiego
  • Punkt informacyjny Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego
  • Punkt Wojewódzkiego Urzędu Pracy

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Express Biedrzyckiej - Marek SAWICKI