Autor: Pixabay Olimpia Grudziądz ma dwie wygrane w sezonie

PIłka Nożna

Ulewa, burza i przerwany mecz. Olimpia Grudziądz górą w trudnych warunkach!

2023-07-29 22:20

Bardzo trudne warunki pogodowe panowały dzisiaj na drugoligowym meczu w Grudziądzu. Piłkarze Olimpii w starciu beniaminków z Polonią Bytom wygrywa 1:0 po trafieniu Oskara Sikorskiego z 80' minuty.

Spotkanie w pierwszej połowie było dość wyrównane, ponieważ gra przez większość czasu toczyła się w środkowej strefie murawy. Nie było zbyt wielu sytuacji czy to pod jedną, czy to pod drugą bramką.

Ostatecznie do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis. Na początku drugiej połowy znacząco pogorszyły się warunki atmosferyczne. Zaczął padać deszcz, przyszła także burza z piorunami. W efekcie arbiter spotkania w 56' minucie przerwał mecz.

Po przeszło 20 minutach zawodnicy obu drużyny ponownie pojawiły się na murawie i spotkanie zostało wznowione.

Olimpia zwycięską bramkę zdobyła w 80' minucie. Po zgraniu głowa przez Chernija idealnie przymierzył Oskar Sikorski.

Wynik meczu do końca nie uległ już zmianie i piłkarze grudziądzkiego klubu mogli cieszyć się z drugiej wygranej w drugim meczu obecnego sezonu na drugoligowych boiskach.

Olimpia Grudziądz - Polonia Bytom. Składy meczowe

Olimpia Grudziądz: 1. Adrian Olszewski - 77. Rafał Kobryń, 6. Oskar Sikorski, 4. Damian Kostkowski, 23. Marcin Warcholak - 21. Jan Bonikowski (86, 18. Kacper Jarzec), 20. Damian Vũ Thành, 8. Kamil Kurowski, 7. José Cabrera (62, 80. Mateusz Sopoćko), 14. Konrad Gutowski - 88. Kostiantyn Czernij (90, 9. Szymon Stanisławski).

Polonia Bytom: 39. Eryk Mirus - 2. Michał Szmigiel, 4. Maksymilian Cichocki, 30. Norbert Radkiewicz, 24. Dominik Budzik (85, 16. Patryk Stefański) - 10. Filip Żagiel (57, 6. Daniel Ściślak), 8. Szymon Jopek (57, 9. Krzysztof Ropski), 25. Dominik Konieczny, 18. Tomasz Gajda, 11. Konrad Andrzejczak (57, 29. Adrian Piekarski) - 19. Dawid Wolny (80, 28. Grzegorz Ochwat).

Arbitrem tego meczu był Piotr Pazdecki z Koszalina.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl