remont torowiska

i

Autor: Łukasz Piekarski Torowisko remontowane jest co wakacje

Komunikacja Miejska

Remont torowiska w Grudziądzu. Tego dnia na drogi powrócą tramwaje!

2023-07-29 8:55

Remont torowiska na ulicy Wybickiego się przedłuża. Opinię w tej sprawie wydali urzędnicy z Grudziądza. Okazuje się, że tramwaje do kursowania powrócą w sierpniu.

Zdaniem urzędników termin zakończenia prac naprawczych na torowisku przy Wybickiego w centrum Grudziądza ma zakończyć się 1 września.

Remont ulicy Wybickiego zgodnie z treścią zawartej umowy nie ulega przedłużeniu. Zgodnie z odpowiednim postanowieniem umowy termin zakończenia prac przypada na 01.09.2023r. W chwili obecnej wykonawca zakończył wszystkie roboty brukarskie, a - zgodnie z wymaganiami specyfikacji - beton musi odpowiedni związać. Czas wiązania to około 2 tygodnie - przesyłają w swojej odpowiedzi urzędnicy z Grudziądza.

To wspomniane wiązanie - to główna przyczyna, dla której odcinek nie został jeszcze oddany do użytkowania. To jednak nie koniec prac.

Ponadto należy jeszcze wykonać spoinę bitumiczną między kostką. Element ten będzie wykonywany w pierwszych tygodniach sierpnia - przekazują.

Remont torowiska w Grudziądzu - kiedy powróci tramwaj do Tarpna?

Prace naprawcze na torach przy Wybickiego związany jest co roku z zawieszeniem kursowania tramwaju z Tarpna na Rządz i w przeciwnym kierunku. Nie inaczej jest także i tym razem. Urzędnicy w swoim komunikacie podali jednak informacje - kiedy linia nr 2 potencjalnie może wrócić na grudziądzkie ulice.

Przywrócenie ruchu tramwajów oraz całkowitego ruchu kołowego planowane jest od połowy sierpnia - odpowiadają urzędnicy z Grudziądza.

Przypomnijmy naprawa torowiska w tym miejscu (odcinek na ulicy Wybickiego) odbywa się praktycznie co roku latem. Tym razem prace ruszyły 3 lipca.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Wieczorny Express - Jan Emil Młynarski