film 2 lo

i

Autor: Łukasz Piekarski Film nagrała klasa druga w II LO w Grudziądzu

Uczniowie II LO w Grudziądzu nagrali nietypowy film o świętach. Trafił na ogólnopolski festiwal

2022-11-25 16:40

,,Boże Narodzenie 1940" – taki tytuł nosi krótkometrażowy film nagrany przez uczniów II LO w Grudziądzu. Produkcja, która przedstawia alternatywną wersję świąt trafiła na "Festiwal Filmowy 9 Minut".

Nagrali nietypowy film o świętach i dostali się na festiwal. Uczniowie II LO w Grudziądzu wyprodukowali etiudę „Boże Narodzenie 1940”. Swoje dzieło zaprezentowali na "Festiwalu Filmów 9 Minut".

Postanowiliśmy zrobić film bożonarodzeniowy, ale z drugiej strony zastanawialiśmy się, po co robić film bożonarodzeniowy skoro byłby taki sam jak wszystkie inne o tej tematyce. Zmieniliśmy więc formę i dodaliśmy osobę Adolfa Hitlera - Mówi Cyprian Tessmer, uczeń II LO w Grudziądz, który odpowiada za filmowy scenariusz. 

Produkcja opowiada o świętach, ale w niestandardowy sposób. W rolach głównych wspomniani Adolf Hitler i Św. Mikołaj.

W tym filmie Adolf Hitler został przedstawiony jako bardziej ten dobry, a Św. Mikołaj był tym złym. Chcieliśmy żeby ten film bożonarodzeniowy był nietypowy. Poruszał absurdalne dosyć wątki jednej i drugiej osoby - dodaje Jan Markowski, również uczeń II LO w Grudziądzu.

Festiwal Filmów 9 Minut odbywał się 24 i 25 listopada w Warszawie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl