swieta spiewanie

i

Autor: Pixabay Kolędowanie rozpocznie się od 24 grudnia

W Grudziądzu rusza akcja "Kolędowa Moc". Na czym będzie polegała?

2022-11-24 15:39

Wierzą w moc kolędowania. Fundacja Rodziny Dejewskich organizuje w Grudziądzu niecodzienną akcję z okazji zbliżających się świąt. Chodzi o wspólne śpiewanie kolęd z samotnymi osobami w ich domach.

Takiej akcji z okazji świąt w Grudziądzu jeszcze nie było. Fundacja Rodziny Dejewskich przy wsparciu lokalnych chórów będzie kolędowała z samotnymi osobami w ich domach. Organizatorzy wraz z muzykami chcą w ten sposób podzielić się cząstką siebie.

Łączymy ze sobą osoby, które z dobrego serca i chęci pomagania chciałyby zaśpiewać dla osób samotnych oraz opuszczonych, które szczególnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia i w tym okresie kolędowym swoją wspomnianą samotność odczuwają mocniej niż zwykle - mówi Dorora Weremi, jedna z organizatorek akcji. 

Akcja polega na tym, że zgłaszamy osobę samotną do projektu. W okresie świątecznym odwiedzi ją wybranych chór i wspólnie pośpiewają kolędy. Do inicjatywy przyłączają się kolejne grudziądzkie zespoły wokalne i chóralne.

Wiele chórów już się zgłosiło, ale jeszcze do końca listopada czekamy na kolejne. W tej chwili mamy Chór Echo, G-Singers, Alla camera, Afterview, 4 feelings, Cantores Graudentes oraz Tibi Mariae - wylicza nasza rozmówczyni.

Zgłoszenia osób do akcji odbędą się w formie elektronicznej. Ruszą od 1 grudnia.

Zapraszamy na stronę koledowamoc.pl. Pojawi się tam lista z datami oraz godzinami. Wystarczy, że później klikniemy w wybraną przez siebie datę i godzinę. Wtedy pojawi się formularz kontaktowy, który będzie trzeba wypełnić - informuje Dorota Weremi.

Udział w akcji jest bezpłatny. Kolędowanie rozpocznie się w wigilię i potrwa do stycznia. Zachowane zostaną również względy bezpieczeństwa. Każdy uczestnik "Kolędowej Mocy" będzie miał na sobie specjalną koszulkę. Ponadto - osoba samotna do której będą wybierali się kolędnicy zostanie wcześniej o tym poinformowana.

koszulka moc

i

Autor: Nadesłane Projekt koszulki akcji "Kolędowa Moc"

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Konsul generalny Bawarii o możliwościach polskich przedsiębiorców na rynku międzynarodowym