tramwaj grudziadz

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Blokowanie torowiska może skończyć mandatem oraz punktami karnymi

Straż Miejska w Grudziądzu apeluje: Nie zastawiajmy torowiska tramwajowego!

2022-11-25 13:30

Nie wszyscy kierowcy z Grudziądza pamiętają o tramwajach. A te na trase Tarpno – Rządz powrócą już od 1 grudnia. Blokowanie torowiska może skończyć się surową karą.

Przy okazji zablokowanego torowiska na miejsce często wyzwane są służby: policja bądź strażnicy miejscy.

Można otrzymać mandat w kwocie 300 złotych oraz nawet do 8 punktów karnych - mówi Bogumiła Leśniewicz ze Straży Miejskiej w Grudziądzu.

Municypalni przedstawiają również najbardziej newralgiczne miejsca, w których najczęściej dochodzi od zastawienia torowiska. Są to: ulica Szewska, okolice Rynku Głównego oraz ulica Toruńska. W tej ostatniej lokalizacji - do podobnych zdarzeń doszło już podczas niedawnego przejazdu testowego. Wówczas niezbędna była interwencja służb (na miejscu pojawiła się policja).

Powinniśmy się w tym przypadku trzymać przepisów prawa i pamiętać o tym, że w każdej chwili może przejeżdżać tędy tramwaj - dodaje strażniczka.

Zablokowany na trasie tramwaj to problem nie tylko dla danego pojazdu, lecz dla całej organizacji komunikacji miejskiej w Grudziądzu.

Strażnicy po przybyciu na miejsce najpierw próbują ustalić właściciela pojazdu. Jeśli nie jest to możliwe, pojazd zostaje odholowany na policyjny parking - informuje Bogumiła Leśniewicz.

Przypomnijmy, że wraz z powrotem linii tramwajowej nr 2 z grudziądzkich dróg tymczasowy autobus zastępczy AT oraz linia nr 1, która kursowała na dworzec kolejowy.​

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Tramwaj LEGO w Warszawie