zatrzymanie policja

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Mężczyzna na 3 miesiące trafił do aresztu

Kryminalne

Trzy rozboje w ciągu 8 godzin. Koło dworca wpadł w ręce policjantów z Grudziądza

2023-09-26 9:01

Policjanci z Grudziądza zatrzymali 33-latka podejrzanego o dokonanie trzech rozbojów z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Do przestępstw doszło w miniony weekend w ciągu niespełna 8 godzin. Szczegóły na eska.pl.

Do pierwszych dwóch zdarzeń doszło na terenie po byłych zakładach mięsnych przy ulicy Narutowicza. Do przebywających tam dwóch chłopców (14 i 15 lat) podszedł nieznany mężczyzna.

Grożąc nożem zażądał wydania kosztowności. Chłopcy wydali mu telefon komórkowy oraz łańcuszek - informuje Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Do trzeciego przestępstwa doszło niespełna 8 godzin później. Nad ranem około godziny 4.00 na peronie dworca kolejowego na ul. Dworcowej ten sam mężczyzna, również grożąc nożem 17-latkowi dokonał zaboru 2 telefonów komórkowych.

Zespół dyżurnych skierował na miejsce patrol prewencji. W tym samym czasie inny patrol ogniwa patrolowo-interwencyjnego słysząc komunikat o rozboju natychmiast udał się w rejon dworca PKP. Znajomość terenu i doświadczenie policjantów pozwoliły na szybkie namierzenie i zatrzymanie sprawcy przestępca. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec Grudziądza - dodaje policjant.

O trzech rozbojach mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu. Posłuchaj:

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut 3 rozbojów z wykorzystaniem niebezpiecznego narzędzia, za co grozi kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Grudziądzu zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Tomasz Fornal bardzo chciałby zagrać w igrzyskach