policja grudziadz

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Podsumowanie akcji "Prędkość"

Bezpieczeństwo na drogach

Wciąż mamy za ciężką nogę! Policjanci z Grudziądza przeprowadzili akcję "Prędkość"

2023-09-21 14:00

Sprawdzali, czy nie jeździmy za szybko. Policjanci z Grudziądza podsumowali kolejną akcję „Prędkość”. Pod lupę wzięli drogi zarówno w mieście, jak i w powiecie. Statystyki znajdziesz na eska.pl.

Ogólnokrajowe działania były ukierunkowane na ujawnianie kierujących, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości.

Od wielu lat nadmierna prędkość stanowi główną przyczynę poważnych wypadków drogowych - mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Policjanci wyposażeni w ręczne mierniki prędkości oraz radiowozy nieoznakowane nadzorowali główne ciągi komunikacyjne oraz miejsca szczególnie zagrożone zdarzeniami drogowymi. Jak wyglądają statystyki?

W trakcie działań skontrolowali 179 pojazdów oraz ujawnili 144 wykroczenia polegające na przekroczeniu dozwolonej prędkości - odpowiada policjant.

Policja w Grudziądzu podsumowała akcję "Prędkość". Posłuchaj wypowiedzi Łukasza Kowalczyk, oficera prasowego lokalnej komendy:

W dniach 16-22 września 2023 r. grudziądzcy policjanci realizują zadania związane z akcją Roadpol Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Działania mundurowych są ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Kampania związana jest z działaniami podnoszącymi świadomość zagrożeń z jakimi wiąże się jazda niezgodna z przepisami.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Policjant uratowal kota na "wiślance"