Autor: Pixabay Olimpia Grudziądz zagrała w Jastrzębiu

Piłka Nożna

Dramat Olimpii Grudziądz. Prowadzili 2:0, a ostatecznie przegrali 2:3

2023-09-25 22:30

Koszmar zawodników grudziądzkiej Olimpii. "Biało-zieloni" prowadzili do przerwy w wyjazdowym spotkaniu z GKS-em Jastrzębie 2:0... by ostatecznie przegrać ten mecz 2:3.

Grudziądzanie do dzisiejszego spotkania w Jastrzębiu podchodzili po porażce sprzed tygodnia z Zagłębiem II Lubin 0:2. Z kolei jastrzębianie na wyjeździe przegrali z Kotwicą Kołobrzeg 0:2.

Poniedziałkowy mecz idealnie rozpoczął się dla "Biało-zielonych". W 2' minucie dogranie w pole karne gospodarzy Konrada Gutowskiego na trafienie zamienił Kamil Kurowski.

Drugi cios Olimpia zadała w 33' minucie. Po indywidualnej akcji w polu karnym faulowany był młodzieżowiec grudziądzkiego zespołu, Kacper Rychert. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Konstiantyn Chernij. Kilka chwil później ukraiński napastnik cieszył się ze swojego czwartego trafienia w sezonie i zespół trenera Dominika Czajki z podwyższenia prowadzenia.

Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Olimpia po 45 minutach prowadziła 2:0.

Po zmianie stron znacznie lepiej zaczęli grać gospodarze. W efekcie trafienie głową portugalskiego pomocnika, João Guilherme w 67' minucie.

Piłkarze GKS-u Jastrzębie ruszyli do odrabiania strat i... odrobili je w 74' minucie za sprawą Bartosza Borunia. Cztery minuty później sędzia podyktował jedenastkę dla gospodarzy. Futbolówkę do siatki z linii jedenastego metra wpakował Ricardo Vaz.

Do końcowego gwizdka arbitra wynik spotkania nie uległ już zmianie. Olimpia do przerwy prowadziła 2:0, a mecz zakończyła przegrywając w Jastrzębiu 2:3.

Jastrzębie: 1. Grzegorz Drazik - 7. Przemysław Lech (28, 18. Michał Bednarski), 5. Filip Kozłowski (35, 19. Kacper Zych), 44. Jewhenij Zacharczenko, 47. Konrad Kargul-Grobla - 27. Bartosz Boruń, 4. Sebastian Rogala, 6. Szymon Maszkowski, 23. João Guilherme, 11. Szymon Kiebzak - 14. Ricardo Vaz (87, 17. Karol Fietz).

Olimpia: 1. Adrian Olszewski - 77. Rafał Kobryń, 6. Oskar Sikorski, 4. Damian Kostkowski, 99. Sebastian Olszewski - 29. Kacper Rychert (85, 18. Kacper Jarzec), 20. Damian Vũ Thành, 44. Dominik Frelek (81, 15. Maciej Pałaszewski), 8. Kamil Kurowski (71, 80. Mateusz Sopoćko), 14. Konrad Gutowski (85, 11. Aghwan Papikjan) - 88. Kostiantyn Czernij (71, 10. Patryk Winsztal).

Olimpia po tej porażce zanotowała kolejny spadek w tabeli ligowej. Zespół trenera Dominika Czajki po 10 seriach gier wylądował w strefie zagrożonej degradacją do trzeciej ligi.

Kolejny mecz "Biało-zieloni" rozegrają na własnym stadionie. W najbliższą niedzielę (1 października) przy Piłsudskiego 14 podejmą Pogoń Siedlce. Początek spotkania o godzinie 19:23.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl