Autor: Facebook / MKS Grudziądz MKS Grudziądz

Piłka ręczna

MKS Grudziądz z pierwszą wygraną w sezonie. Wyjazdowy triumf w Kwidzynie

2023-09-24 15:01

Po porażce w Olsztynie, przyszedł czas na wygraną w Kwidzynie. Szczypiorniści MKS-u Bodega Grudziądz w drugiej kolejce pierwszoligowych rozgrywek pokonali na wyjeździe USAR 28:25.

Grudziądzanie prowadzili od samego początku spotkania. Pierwsze dwa trafienia padły łupem Pawła Kruszewskiego. Zespół grającego trenera Sebastiana Rumniaka szczególnie dobrze radził sobie w defensywie. Po świetnej końcówce pierwszej połowy - MKS na przerwę schodził przy wyniku 15:7.

Po zmianie stron grudziądzanie kontynuowali skuteczną grę w obronie i ataku. W pewnym momencie MKS prowadził nawet 10-oma bramkami 19:9. Od 40' minuty w poczynania zespołu trenera Rumniaka zaczęły wkradać się błędy i szczypiorniści USAR-u zaczęli systematycznie odrabiać straty.

Ostatecznie przewaga z pierwszej połowy i początku drugiej połowy pozwoliła MKS-owi zwyciężyć w Kwidzynie 28:25.

W grudziądzkim zespole najskuteczniejszymi zawodnikami byli Paweł Kruszewski i Damian Nowak, którzy zdobyli po 8 bramek. Po cztery razy piłkę w bramce USAR-u umieszczali Michał Chyła i Paweł Dzierżawski.

Po tej wygranej MKS Bodega Grudziądz z dorobkiem trzech oczek zajmuje szóste miejsce w tabeli. Kolejny mecz już w przyszłą niedzielę (1 października) w hali przy ul. Nauczycielskiej (osiedle Lotnisko). O godzinie 17 MKS zagra z KPR Gryfino.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl