dom korzeniewskich

i

Autor: Łukasz Piekarski Spółka MPGN na remont elewacji chce przeznaczyć milion złotych

Inwestycje

Trzy firmy chcą zrobić remont elewacji Domu Korzeniewskich w Grudziądzu

2023-03-20 18:29

Dom Towarowy Korzeniewskich, który znajduje się na Rynku Głównym w centrum Grudziądza wciąż czeka na remont elewacji. Dziś MPGN otworzył koperty w kolejnym przetargu. Stanęły do niego trzy podmioty. Jak wyglądały ich oferty?

Do ponownego postępowania przetargowe (poprzednie Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami unieważniło) przystąpiły tym razem trzy podmioty - dwie firmy i jedno konsorcjum firm.

Te firmy przystąpiły do przetargu:
  • ZAKŁAD BUDOWLANY "WAKRO" ZBIGNIEW DĄBKIEWICZ - 1 688 978,03 zł
  • Livoro Group Sp. z o.o. - 1 623 996,45 zł
  • KONSORCJUM FIRM:Lider Konsorcjum: JPD Krupiński Paweł Krupiński - 1 982 323,53 zł

Jakie środki na ten cel zapisała spółka Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami w Grudziądzu? Na remont elewacji zabytkowego Domu Towarowego Korzeniewskich na Rynku Głównym przeznaczono 1 milion złotych, a więc o nieco ponad 600 tysięcy złotych mniej niż najtańsza oferta.

W ramach prac na elewacji wykonane mają zostać m.in.: roboty rozbiórkowe stolarki, przegląd i naprawa pokrycia dachu czy chociażby remont elewacji z oczyszczeniem i odsoleniem murów wg wytycznych konserwatorskich.

Przetarg na remont elewacji Domu Korzeniewskich w Grudziądz - co zrobi spółka?

Oferty złożone w przetargu są obecnie analizowane przez pracowników spółki. Później podjęta zostanie decyzja, czy MPGN dołoży brakującą kwotę, czy postępowanie zostanie unieważnione i powtórzony w najbliższym czasie.

W przypadku konsorcjum i firmy "WAKRO" to kolejny udział w przetargu. Jeśli chodzi o Livoro Group Sp. z o.o. - to jest ich pierwsze podejście do postępowania na remont elewacji budynku na Rynku Głównym.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Muzeum Zapachów w Owińskach