kulerski obchody

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu 158. rocznica urodzin Wiktora Kulerskiego

Rocznice w Grudziądzu

Urodziny Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu. Obchody i otwarcie wystawy

2023-03-20 13:48

Grudziądzanie nie zapomnieli o urodzinach Wiktora Kulerskiego. W 158. rocznicę zorganizowano uroczyste obchody pod jego obeliskiem na plantach przy. Al 23 stycznia.

Główne uroczystości miały miejsce na skwerze przy obelisku Wiktora Kulerskiego. Władze miasta reprezentowali prezydent Maciej Glamowski, obecni byli także radni Rady Miejskiej na czele z przewodniczącym Łukaszem Kowarowskim.

Wiktor Kulerski jest tym, który wkroczywszy na arenę dziejów zaniósł tam ze sobą zawartą w tytule swojej gazety nazwę naszego miasta. „Gazeta Grudziądzka” to była dobra marka, a zarazem dzieło życia człowieka, który nie tylko był Polakiem, ale też nosił to miano z dumą. Głęboko wierzył, że polskość ma przyszłość, że warto być Polakiem - mówi prezydent Maciej Glamowski.

Wszyscy zebrali się po to, by oddać hołd słynnemu Polakowi oraz złożyć wiązanki kwiatów. Wydarzenie uświetnił występ artystyczny uczniów Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich.

Po uroczystościach na plantach nastąpił przejazd tramwajem, któremu patronuje Wiktor Kulerski, do gmachu Biblioteki Miejskiej, która również nosi imię Kulerskiego. Tam nastąpiło otwarcie okolicznościowej wystawy, upamiętniającej postać założyciela oraz wydawcy Gazety Grudziądzkiej.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Mały koziołek wpadł do studni. Potrzebna była pomoc