flisak grudziadz

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Nagrodę Flisaka wręczono po raz trzeci

Trzecia Nagroda Flisaka. Tym razem dla grudziądzkiego chóru "Alla camera"

2022-11-02 9:59

Podczas uroczystości z okazji 30-lecia działalności Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu wręczono po raz trzeci Nagrodę Flisaka. Tym razem powędrowała ona do chóru "Alla camera".

Nagroda Flisaka przyznana po raz trzeci. Tym razem statuetka trafiła do grudziądzkiego chóru „Alla camera”. Jej wręczenia dokonano podczas obchodów 30-lecia Centrum Kultury Teatr.

Zespół młodzieżowy, który swoją działalność rozpoczął 35 lat temu. Cały czas jesteśmy w mieście, nieprzerwanie tworzymy muzykę. Przez cały czas dołączają do nas nowe osoby - mówi Mateusz Iwanowski, dyrygent chóru.

Zespół niedawno obchodził wspomniane - 35-lecie istnienia. Przez ten czas przewinęło się przez niego kilka muzycznych pokoleń Grudziądza.

Niektórzy znaleźli tutaj swoją drugą połówkę. Mamy także takie chóralne dzieci. Chór to młodość, to też nie tyle co śpiewanie solo, ale i radość z tworzenia wspólnych aranżacji - dodaje nasz rozmówca.

Alla camera od wielu już lat stanowi kulturalną wizytówkę Grudziądza. Chór istnieje bowiem już od 1987 roku. Przez wiele lat jego dyrygentem i kierownikiem artystycznym była Anna Janosz, obecnie funkcję dyrygenta sprawuje Mateusz Iwanowski - mówi prezydent Maciej Glamowski.

Nagroda Flisaka - czym jest nowe wyróżnienie w Grudziądzu?

Nagroda ta przyznawana jest za szczególne zasługi społeczne, gospodarcze i kulturalne. Flisactwo kojarzone jest z tradycją ciężkiej i ofiarnej pracy, natomiast Nagroda stanowi wyraz wdzięczności lokalnej społeczności dla wszystkich tych osób, stowarzyszeń i organizacji, które przez swój trud i poświęcenie uświetniły Grudziądz, przydały mu blasku, uczyniły go miejscem szczęśliwszym i piękniejszym. To swoista forma wyróżnienia dla ludzi i instytucji czyniących dobro i obdarowujących tym dobrem innych, przy czym nagrodzone zasługi dotyczyć mogą różnych dziedzin, takich jak kultura, gospodarka czy służba zdrowia.

Wcześniej nagrodę flisaka przyznano grudziądzkiemu szpitalowi oraz Karoli Skowrońskiej, honorowej obywatelce miasta.​

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Jarosław Kaczyński z rodziną na Powązkach