teatr grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Nagrody i wyróżnienia wręczono przed spektaklem

Centrum Kultury Teatru świętowało 30 lat działalności. Były nagrody i wyróżnienia dla pracowników

2022-10-30 22:31

To były huczne urodziny w gwiazdorskiej obsadzie. Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu świętowało 30-lecie swojej działalności. Nie zabrakło medali i nagród. Zwieńczeniem był spektakl „Pomoc domowa” w reżyserii Krystyny Jandy.

To były urodziny z legendarną Krystyną Jandą na scenie. Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu świętowało swój jubileuszowy – trzydziesty rok działalności. Nagrody i wyróżnienia powędrowały do najbardziej zasłużonych pracowników.

Złote i Srebrne Medale RP za Długoletnią Służbę nadane przez Prezydenta RP otrzymają:
  • Elżbieta Orłowska (administracja),
  • Renata Wróblewska (kadry),
  • Bożena Wysocka (księgowość),
  • Anna Granica (animator kultury, kierownik Klubu Akcent),
  • Tadeusz Zakrzewski (technika sceniczna światło)
  • Tomasz Jabłoński (technika sceniczna - dźwięk).

Ponadto medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" nadany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymał Zbigniew Kulwicki, reżyser i aktor.

Nagrodę Prezydenta Grudziądza, za szczególne zasługi na polu edukacji artystycznej dzieci i młodzieży otrzyma Marianna Gitner-Sawistowska, plastyk i grafik teatralna.

Z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa niedawno nagrodę dyrektora CK Teatr otrzymała również Angelika Skowrońska.

Zwieńczeniem 30. rocznicy działalności Centrum Kultur Teatr w Grudziądzu był spektakl "Pomoc domowa" w reżyserii znakomitej Krystyny Jandy.

Jesteśmy od tego by organizować wydarzenia kulturalne. Bardzo się cieszymy, że urodziny możemy świętować razem z Krystyną Jandą na scenie - mówi Anna Janosz, dyrektor CKT w Grudziądzu.

Spektakl komediowy „Pomoc domowa” to także zwycięzca plebiscytu publiczności festiwalu Grudziądzka Wiosna Teatralna. W obsadzie prócz wspomnianej wcześniej Krystyny Jandy zobaczymy również: Katarzynę Gniewkowską, Krzysztof Dracza, czy też Małgorzatę Kocik.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Ewa Krawczyk wspomina męża Krzysztofa