teatr grudziadz

i

Autor: Radio Eska Centrum Kultury Teatr będzie obchodziło 30-lecie swojej działalności

30-lecie Teatru w Grudziądzu. Będą nagrody dla pracowników i spektakl

2022-10-28 14:42

To będą huczne urodziny. Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu będzie świętowało 30-lecie swojej działalności. Z tej okazji wyróżnienia powędrują do zasłużonych pracowników, a na scenie ze swoim spektaklem zaprezentuje się Krystyna Janda. Wydarzenie zaplanowano na przyszłą niedzielę (30 października).

To będą urodziny z Krystyną Jandę na scenie. W najbliższą niedzielę (30 października) Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu będzie świętowało swój jubileuszowy – trzydziesty rok działalności. Nagrody i wyróżnienia powędrują do najbardziej zasłużonych pracowników.

Gdyby nie ludzie, którzy tworzą tę instytucję, nic by się nie udało zrobić. Czasami są to osoby, których na co dzień nie widać. Pracują w administracji, księgowości, czy gdzieś za stołem operatorskim - mówi Beata Kastner z grudziądzkiego teatru.

Kto otrzyma nagrody?

Złote i Srebrne Medale RP za Długoletnią Służbę nadane przez Prezydenta RP otrzymają:
  •  Elżbieta Orłowska (administracja),
  •  Renata Wróblewska (kadry),
  •  Bożena Wysocka (księgowość),
  •  Anna Granica (animator kultury, kierownik Klubu Akcent),
  •  Tadeusz Zakrzewski (technika sceniczna światło)
  •  Tomasz Jabłoński (technika sceniczna - dźwięk).

Ponadto medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" nadany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzyma Zbigniew Kulwicki, reżyser i aktor.

Nagrodę Prezydenta Grudziądza, za szczególne zasługi na polu edukacji artystycznej dzieci i młodzieży otrzyma Marianna Gitner-Sawistowska, plastyk i grafik teatralna.

W pracy staram się łączyć przyjemne z pożytecznym, przemycać te wszystkie wartości ludzkie, wrażliwość, empatie, a przy okazji ucząc dzieci rysunku, grafiki i podstaw rzeźby. To wszystko, czego na co dzień w szkole nie mogą się dowiedzieć. Te warsztaty naprawdę rozwijają - opowiada Marianna Gitner-Sawistowska z teatralnej pracowni "Kredka".

Z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa niedawno nagrodę dyrektora CK Teatr otrzymała również Angelika Skowrońska. 

Trzecia nagroda Flisaka

W trakcie uroczystości przyznana zostanie również - po raz trzeci - Nagroda Flisaka. Tym razem trafi ona do chóru Alla Camera, który nie tak dawno świętował 35-lecie swojego istnienia. 

Przypomnijmy, że dotychczasowymi laureatami Nagrody Flisaka są: Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu oraz Karola Skowrońska. Nagroda ta przyznawana jest za szczególne zasługi społeczne, gospodarcze i kulturalne.

Spektakl w gwiazdorskiej obsadzie na urodziny

Zwieńczeniem 30. rocznicy działalności Centrum Kultur Teatr w Grudziądzu będzie spektakl "Pomoc domowa" w reżyserii znakomitej Krystyny Jandy.

Zapowiada się bardzo miły i pogodny wieczór, ponieważ ten spektakl to klasyczna farsa. Szukaliśmy czegoś, co będzie lekkie, łatwe i przyjemne, abyśmy mogli się wszyscy razem zrelaksować - dodaje Beata Kastner.

Spektakl komediowy „Pomoc domowa” to także zwycięzca plebiscytu publiczności festiwalu Grudziądzka Wiosna Teatralna. W obsadzie prócz wspomnianej wcześniej Krystyny Jandy zobaczymy również: Katarzynę Gniewkowską, Krzysztof Dracza, czy też Małgorzatę Kocik.

Początek wydarzenia o godzinie 18.

Wodociągowcy poprawili skrzyżowanie grozy. Sukces Super Expressu

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl