tramwaj grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Tramwaje nie kursowały praktycznie od początku wakacji

Tramwaje wracają na grudziądzkie ulice! Na razie na krótszym dystansie

2022-08-28 13:28

1 września dla Grudziądza nie będzie jedynie rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Tego dnia na swoją trasę powróci również tramwajowa "jedynka".

Linia tramwajowa "1" kursuje na trasie od osiedla Tarpno do Dworca Kolejowego (i w przeciwnym kierunku). Na grudziądzkie drogi powróci już od 1 września. Wcześniej wspomniane kursowanie było wstrzymane ze względu na naprawę torowiska - najpierw na ulicy Klasztornej, a później fragmencie Wybickiego.

Dostępny jest także rozkład jazdy tramwajowej "jedynki" oraz częstotliwość odjazdów. W tym drugim przypadku wygląda to następująco: co 10 minut w dni powszednie, co 15 minut w soboty, co 20 minut w niedzielę i święta. Wspomniane rozkłady dostępne są TUTAJ

Powrót na grudziądzkie drogi tramwajów oznacza pewnie zmiany w kursowaniu linii zastępczej, czyli AT. Od 1 do 4 września autobus będzie jeździł tak jak w wakacje. Od 5 września linia AT będzie kursowała od Al. 23 stycznia na osiedle Rządz.

I tutaj także dostępne są zaktualizowane rozkłady jazdy - LINIA AT

Cały czas czekamy na powrót tramwajowej "dwójki", która kursowała na trasie Rządz - Tarpno. W tym przypadku przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać, ponieważ wciąż trwają prace na ulicy Toruńskiej i Chełmińskiej.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Weterynarz gra na gitarze dla zwierząt