tramwaje grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Tramwaj tymczasowo będzie kursował pomiędzy Tarpnem a dworcem kolejowym

Tramwaje wracają na grudziądzkie ulice. Ruszą na początku grudnia

2021-11-26 12:22

Tramwaje powrócą na ulice w centrum Grudziądza. Chodzi o tymczasową linię nr 1, która kursować będzie z Tarpna na Dworzec Kolejowy i w przeciwnym kierunku. Pierwszy kurs zaplanowano już na 1 grudnia.

Tramwaje jeździć będą z taką samą częstotliwością, jak zastępcza komunikacja autobusowa AT. Częstotliwość kursowania autobusu za tramwaj zostanie jednak zwiększona. W dni powszednie pojazdy jeździć będą co 10 minut, w soboty co 15, natomiast w niedziele co 20 minut. Podobnie w dni wolne od pracy będzie także z wspomnianymi tramwajami.

Punkt przesiadkowy

Co w przypadku chęci dostania się z Tarpna na osiedle Rządz? W takiej sytuacji drogę komunikacją miejską będzie trzeba pokonać dwoma środkami: tramwajem i później autobusem. Punktem przesiadkowym będzie specjalny przystanek na Al. 23 stycznia.

ZOBACZ TEŻ - Te firmy odbiorą od nas śmieci. W grudziądzkim ratuszu podpisano umowy na poszczególne sektory

Przystanek początkowy (w kierunku osiedla Rządz) dla autobusowej linii zastępczej za tramwaj AT znajdować się będzie przy wiacie (przystanek dla linii komunikacyjnych nr 4, 12, N), natomiast przystanek końcowy znajdować się będzie w zatoce przystankowej po stronie Starostwa Powiatowego w Grudziądzu.

Tymczasowy przystanek dla tramwaju zaplanowany został na wysokości restauracji Bodega. Jest to rozwiązanie, które ma obowiązywać około tygodnia, do czasu finalnego zakończenia prac związanych z budową peronów przystankowych dla pojazdów szynowych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Express Biedrzyckiej - Stefan Niesiołowski: Kolejne wybory rozstrzygną się na ulicy