łącznik grudziadz

i

Autor: Nadesłane/Urząd Miejski w Grudziądzu Budowa łącznika zostanie dofinansowana prawie w 50 procentach

Spore dofinansowanie do budowy łącznika na Waryńskiego. Miasto otrzyma wsparcie od Wojewody

2021-11-26 0:53

Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Józef Ramlau oraz Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski podpisali umowę na dofinansowanie jednej z drogowych inwestycji. Potem obaj pojawili się na placu budowy.

Mowa o budowie łącznika pomiędzy ulicami Waryńskiego a Dworcową i Rapackiego, której wartość robót budowlanych to około 10 milionów złotych, natomiast dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg to blisko 4,7 miliona złotych.

Bardzo dziękuję za to wsparcie, które jest dla nas niezwykle ważne. To jedna z kluczowych inwestycji dla mieszkańców oraz Miasta. Powstanie drogi sprawi, że otworzy się atrakcyjny dojazd do terenów inwestycyjnych. Dzięki realizacji tego projektu nie tylko łatwiej nam będzie pozyskać inwestorów, ale ruch drogowy w centrum Grudziądza zostanie znacznie odciążony - podkreślił Maciej Glamowski, Prezydent Grudziądza.

ZOBACZ TEŻ - Strażacy z Grudziądza rozdają czujki tlenku węgla. Sprawdź jakie trzeba spełnić warunki

Po podpisaniu umowy na dofinansowanie odbyło się spotkanie z przedstawicielami lokalnych Mediów oraz Rady Miejskiej Grudziądza, do którego doszło na placu budowy.

Ta inwestycja ma rzeczywiście dla Grudziądza ogromne znaczenie. Ta trudna współczesność Miasta nie może być przeszkodą do jego rozwoju. Budowa tego łącznika to inwestycja prorozwojowa. Przekazujemy dziś Grudziądzowi nie kolejną rybę, ale mocną wędkę, dzięki której wspieramy miasto i dajemy mu możliwość rozwoju. Wierzę, że te pieniądze będą dobrze spożytkowane – potwierdził Józef Ramlau, Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski.

Łącznik gotowy ma być w połowie przyszłego roku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

EskaROCK Live! - Organek - Walcz