akcyza policja grudziadz

i

Autor: KMP Grudziądz Właścicielowi towaru grozi kara grzywny i pozbawienia wolności

Tytoń bez polskiej akcyzy w Grudziądzu. Policjanci zabezpieczyli ponad 30 kilogramów

2021-11-25 13:08

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Grudziądzu zabezpieczyli ponad 30 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Mieszkańcowi Grudziądza, do którego należał nielegalny towar grozi kara grzywny i pozbawienia wolności do lat trzech.

Policjanci o 41-letnim mieszkańcu Grudziądza i jego tytoniowych zasobach dowiedzieli podczas zbierania informacji. W konsekwencji działania mundurowych z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą doprowadziły do ujawnienia i zabezpieczenia ponad 30 kilogramów wytworzonego tytoniu. Całość była przygotowana już do sprzedaży.

Wartość zabezpieczonego towaru oraz straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego i podatku VAT oszacowane zostały na kwotę blisko 34 tysięcy złotych - wylicza Robert Szablewski z KMP w Grudziądzu.

ZOBACZ TEŻ - W Grudziądzu zatrzymano kolejnych kierowców pod wpływem alkoholu

Tego samego dnia mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

Ponadto oskarżyciel zadecydował o objęciu podejrzanego dozorem oraz nałożył na niego poręczenie majątkowe - dodaje policjant.

Za popełnienie tego przestępstwa 41-letniemu grudziądzaninowi grozi kara grzywny i pozbawienia wolności do lat trzech.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Miał broń i narkotyki. Był poszukiwany listem gończym