czujka czadu grudziadz

i

Autor: PSP Grudziądz Do rozdania jest jeszcze 282 takich urządzeń

Strażacy z Grudziądza rozdają czujki tlenku węgla. Sprawdź jakie trzeba spełnić warunki

2021-11-24 10:18

Strażacy rozdają czujki tlenku węgla. Akcja skierowana jest do wszystkich mieszkańców Grudziądza. Do wzięcia wciąż jest ponad 200 takich urządzeń. Mogą one okazać się niezwykle pomocne szczególnie w trakcie sezonu grzewczego.

Celem akcji jest zmniejszenie liczby ofiar i zatruć tlenkiem węgla w mieszkaniach i domach jednorodzinnych zlokalizowanych na terenie miasta Grudziądza, do których dochodzi w wyniku wad albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych i gazowych.

Strażacy posiadają 282. czujki czadu do rozdysponowania bezpłatnie mieszkańcom Grudziądza.

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby otrzymać takie urządzenie:
  •  lokalizacja przedmiotowego mieszkania lub domu jednorodzinnego w obszarze miasta Grudziądz,
  •  posiadanie przynajmniej jednego z następujących urządzeń: piec kaflowy, piec gazowy, gazowy podgrzewacz wody, kominek lub inne źródło mogące emitować tlenek węgla, wraz z aktualnym przeglądem (i możliwością okazania).

ZOBACZ TEŻ - Strażacy rozdają czujki czadu. To efekt wygranego projektu w GBO

Gdzie się zgłosić?

Chęć udziału w projekcie „Czujka czadu na straży bezpieczeństwa mieszkańców Grudziądza” należy zgłaszać poprzez sekretariat Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu – tel. 56 45 06 633, 47 75 12 410, od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Pożar w wieżowcu i strażacy z noszami na linach. Spektakularne ćwiczenia służb