pożar parkowa

i

Autor: Nadesłane/ PSP w Grudziądzu Pożar wybuchł po godzinie 4 rano

Dramatyczne wydarzenia

Tragiczny pożar w Grudziądzu. Nie żyje jedna osoba, a dwie trafiły do szpitala

2023-05-16 12:37

Jedna osoba zginęła w pożarze domu przy ul. Parkowej (w Grudziądzu). Ogień pojawił się tam dzisiaj (16 maja) nad ranem. Na miejscu pracowało 9 zastępów straży pożarnej z obu jednostek oraz ochotników z terenu gminy.

We wtorek (ok. godz. 4:30), 16 maja w Grudziądzu doszło do tragicznego w skutkach pożaru. Chodzi o dom przy ul. Parkowej. Na miejscu zginął 52-letni mężczyzna. Dwie kolejne osoby trafiły do szpitala.

Strażacy po dotarciu na miejsce zastali mocno rozwinięty pożar. Płomienie sięgały kilku metrów. Jeszcze przed przyjazdem strażaków dwie starsze osoby wydostały się z płonącego domu.

Z uzyskanych informacji wynikało, że w domu może być jeszcze jedna osoba.

 Jednak dopiero po ugaszeniu ognia i przeprowadzeniu prac rozbiórkowych udało się wejść do środka. We wnętrzu znaleziono nieprzytomnego mężczyzną. Podjęto jego resuscytację, która niestety zakończyła się niepowodzeniem - powiedział mł. bryg. Paweł Korgol, oficer prasowy KM PSP w Grudziądzu.

W akcji brało udział dziewięć zastępów straży pożarnej, ratownicy medyczni oraz lokalni policjanci.

Mówi Paweł Korgol z PSP w Grudziądzu. Posłuchaj:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl