flaga Ukrainy

i

Autor: Pixabay Do Grudziądza przyjeżdża coraz więcej uchodźców z Ukrainy

To warto wiedzieć! Zasady zakwaterowania uchodźców w prywatnych mieszkaniach

2022-03-11 9:49

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie opublikował informacje odnośnie zakwaterowania uchodźców z Ukrainy poza zbiorowym tego typu miejscem.

Przygotowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie wytyczne wyglądają następująco:

1. Jeżeli w Państwa prywatnych domach na terenie miasta Grudziądza zostali zakwaterowani uchodźcy wojenni od 24.02.2022 r. prosimy o zgłaszanie tych osób z podaniem liczby osób dorosłych i liczby dzieci oraz proszę podać miejsce pobytu tych osób w Grudziądzu i swoje dane kontaktowe (imię, nazwisko i nr telefonu).

2. Jeżeli potrzebne będzie wsparcie rzeczowe dla zakwaterowanych osób z Ukrainy w naszym mieście (poza miejscem zbiorowego zakwaterowania) w ramach asortymentu określonego w liście również można taką potrzebę zgłosić. Pomoc zostanie przygotowana z magazynu humanitarnego w Grudziądzu i będziecie możliwa do obioru w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Grudziądzu po umówieniu się z pracownikiem socjalnym. 

3. Ewentualne wsparcie finansowe w ramach zabezpieczenia społecznego będzie możliwe z chwilą wejścia w życie uregulowań prawnych w tym zakresie.

W ramach powyższej informacji nr kontaktowy 69 68 759 oraz 69 68 756 w godz. 7.30-15.30.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Tłumy uchodźców na dworcach w Polsce