vadim tarasenko

i

Autor: Nadesłane/GKM Grudziądz Vadim Tarasenko

Marcin Murawski z GKM Grudziądz: Zastępstwo zawodnika za Vadima Tarasenkę

2022-03-10 15:32

Rosyjscy sportowcy w ostatnich dniach są coraz bardziej marginalizowani ze świata sportu. Nie inaczej jest także w Polsce. Władze PGE Ekstraligi podjęły decyzję o wykluczeniu rosyjskich i białoruskich zawodników z rozgrywek. Oznacza to, że w barwach grudziądzkiego GKM-u nie zobaczymy ściągniętego przed sezonem 2022, Vadima Tarasenki.

Łukasz Piekarski (Radio Eska): Temat związany z rosyjskimi sportowcami mocno dotknął także świat żużla. Zawodnicy z Rosji i Białorusi zostali wykluczeni z rozgrywek w Polsce. Jak wygląda obecnie sytuacja z Vadimem Tarasenko w GKM-ie Grudziądz? Czy jest plan w jaki sposób go zastąpić?

Marcin Murawski (prezes GKM Grudziądz): Rozwiązanie tej sytuacji również wychodzi od władz PGE Ekstraligi. Będzie to prawdopodobnie zastępstwo zawodnika, czyli tak samo jak w przypadku kontuzji. Będziemy mogli korzystać z takiego rozwiązania przez cały sezon. Każdy z pozostałych zawodników będzie mógł wystartować za Vadima jeden raz więcej.

Mówiło się sporo o ewentualnych wypożyczeniach z pierwszej ligi. Rozumiem, że ten temat nie wchodzi w grę?

To wszystko na razie jest w fazie projektu. Jeśli chodzi o Vadima, to tak jak już powiedziałem, za niego ściśle będzie stosowane zastępstwo zawodnika. W przypadku kontuzji któregoś z liderów, prawdopodobnie będzie można skorzystać z pierwszoligowego gościa.

A jak wygląda kwestia kontraktowa z Vadimem?

Jeszcze nie mieliśmy rozmów z samym zawodnikiem w sprawie kontraktu, ale na pewno takie się odbędą. Będziemy musięli zasięgnąć informacji prawnej, jak ten problem rozwiązać. Na pewno zawodnik nie będzie mógł być potwierdzony do startów, więc nie będzie mógł jednocześnie wywiązać się z kontraktu, który został z nim zawarty. Takie rozmowy są jednak dopiero przed nami.

Czy otrzymujecie jakieś sygnały od Vadima? Jak on podchodzi do tej całej sytuacji?

Na pewno dla zawodnika też są to bardzo trudne chwile. Jeszcze dwa miesiące temu nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw. Wiemy jaka jest sytuacja i do czego doprowadził jego rodzimy kraj i jakieś decyzje ze strony organu prowadzącego ligę zapaść musiały.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Tłumy uchodźców na dworcu Centralnym w Warszawie