Tomasz Kujawski

i

Autor: Łukasz Piekarski Na zdjęciu: Tomasz Kujawski ze Stowarzyszenia "Jo - Pozytywny Ruch Miejski"

Z humorem!

Te rymowanki mają zachęcić do sprzątania po naszych pupilach. Inicjatorzy już powiesili je na ulicach

2024-05-15 14:00

W żartobliwy sposób zachęcają do sprzątania po swoich pupilach. Stowarzyszenie "Jo - Pozytywny Ruch Miejski" przygotowało specjalne tabliczki. A na nich mobilizujące do działania rymowanki. Pierwsze z nich już pojawiły się na ulicach Grudziądza.

Mieszkańcy Grudziądza nie zawsze sprzątają po swoich pupilach. Do częstszego dbania o czystość na ulicach zachęcają członkowie Stowarzyszenia "Jo - Pozytywny Ruch Miejski". Przygotowali z tej okazji specjalne hasła.

Na naszych tabliczkach promujemy w sposób żartobliwy przekaz czystych chodników. Chodzi o to, żeby część mieszkańców, zwłaszcza tych ze starówki zachęcić do sprzątania po swoich pupilach. Tutaj trzymam akurat tabliczkę z żartobliwy tekstem "Hej Byku, miejsc kupy jest w śmietniku" - mówi Tomasz Kujawski ze Stowarzyszenia "Jo - Pozytywny Ruch Miejski ".

tabliczka

i

Autor: Łukasz Piekarski Przykładowa tabliczka

Podobnych tabliczek wisi aktualnie kilka na grudziądzkich ulicach. To jednak nie koniec akcji.

Jeżeli jest ktoś zainteresowany, to zachęcamy do zaglądania na naszego facebooka. Zapraszamy także oczywiście miasto do przeciwdziałania temu, ponieważ jest to niewielki wysiłek i koszt, żeby zrobić taką tabliczkę - dodaje jeden z inicjatorów akcji.

Więcej o tabliczkach dowiecie się z poniższego materiału:

Mówi Tomasz Kujawski ze Stowarzyszenia Jo - Pozytywny Ruch Miejski w Grudziądzu. Posłuchaj:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Julia Kamińska zostanie nową gwiazdą Eurowizji? Wszystko nam wyznała