policja kogut

i

Autor: Pixabay Kobieta trafiła do szpitala

Na sygnale!

Goniła swojego psa i wpadła pod autobus. Została ukarana mandatem

2024-05-15 11:54

Nietypowy wypadek drogowy w Grudziądzu. Kobieta w czasie pogoni za uciekającym psem wbiegła pod autobus. Później ranna trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w Grudziądzu na ulicy Ikara. 45-letnia kobieta, próbując złapać uciekającego psa, nie zachowała ostrożności i wbiegła na jezdnię wprost pod jadący autobus komunikacji miejskiej.

W wyniku zdarzenia piesza została zabrana do szpitala, gdzie przeszła badania. Okazało się, że odniosła powierzchowne obrażenia - mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Sprawcą wypadku była kobieta, więc to ona została w tej sytuacji ukarana.

Za spowodowanie zdarzenia drogowego kobieta została przez policjantów ukarana mandatem karnym w kwocie 1020 zł. Każdy właściciel psa ma bezwzględny obowiązek wyprowadzania psa na smyczy, niezależnie od jego wielkości i rasy - dodaje policjant.

Mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu. Posłuchaj:

Policjanci zaapelowali także do wszystkich właścicieli psów o zachowanie odpowiednich środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt.

Tylko takie postępowanie pozwoli w przyszłości uniknąć podobnych zdarzeń i odpowiedzialności prawnej - kończy Kowalczyk.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Express Biedrzyckiej - Tomasz TRELA fragmenty FB SE