maj w ogrodzie

i

Autor: Pexels Udział w wydarzeniu będzie bezpłatny

Ekologia

Warsztaty w Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu. Tematem przewodnim będzie ogród

2024-05-15 9:37

„Maj w Ogrodzie” pod takim hasłem w Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu odbędą się kolejne warsztaty dla całych rodzin. Impreza w najbliższą sobotę (18 maja) w godzinach od 10 do 13.

Ideą akcji jest przekazanie mieszkańcom miasta sadzonek kwiatów (m.in. koleusów, dalii, aksamitek, celozji, niecierpek oraz lobelii). Będzie to idealna okazja, aby przyozdobić swój ogród bądź balkon.

Aby otrzymać jedną sadzonkę wystarczy przynieść 10 sztuk rzeczy, przydatnych do recyklingu - przekazują organizatorzy wydarzenia.

Wymianie podlegają: kolorowe kartoniki po chusteczkach, papierowe wytłaczanki na jajka (dziesiątki), głębokie talerze ceramiczne, tapety papierowe oraz doniczki plastikowe o średnicy 7-8 cm.

Ponadto Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu przygotowało również warsztaty, na których będzie można wykonać: hotele dla owadów, budki dla trzmieli, recyklingowe doniczki oraz poidła dla ptaków. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, nie obowiązują zapisy.

maj ogrod

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Oficjalny plakat wydarzenia

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Wieczorny Express - prof. Daniel BOĆKOWSKI