silver grudziadz 3

i

Autor: CONZ w Grudziądzu W grudziądzkim schronisku na swój dom czeka m.in. Silver

Zwierzęta

Te czworonogi czekają na swój dom. Znalazły schronienie w CONZ w Grudziądzu [GALERIA]

2023-04-03 23:04

4 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was galerię zdjęć ze zwierzakami, które na swój dom czekają w Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu.

Być może zastanawiacie się jak wygląda procedura adopcyjna pieska lub kotka. Poniżej w artykule przedstawimy pełną procedurę krok po kroku.

Pierwszy i prawdopodobnie najważniejszym krokiem jest wybór czworonoga, którego chcemy adoptować. Należy poznać charakter, osobowość i wymagania przyszłego towarzysza. W tym celu przygotowano m.in. specjalną ankietę przedadopcyjną. Dzięki niej poznamy nasze preferencje i możliwości oraz zawęzi krąg poszukiwań. Dokumenty dostępne są TUTAJ

Kolejnym krokiem jest spotkanie z pracownikiem schroniska. Opiekunowie zwierząt są do dyspozycji chętnych chcących adoptować kota bądź psa.

Poświęcimy Tobie tyle czasu, ile potrzebujesz, po to, byś mógł cieszyć się życiem wraz z wymarzonym zwierzęciem. Rozmowę przeprowadzamy zwykle w nowym domu czworonoga - możemy przeczytać na witrynie Centrum Opieki nad Zwierzętami w Grudziądzu.

Gdy przejdziemy powyższe kroki pozostaje nam umowa adopcyjna. To gwarant bezpieczeństwa podopiecznych schroniska. Wszystkie punkty umowy są omawiane podczas spotkania adopcyjnego. 

Gdzie znajduje się Centrum Opieki nad Zwierzętami? Znajdziemy je na ulicy Przytulnej w Grudziądzu. Dostępne jest dla odwiedzających:

  • wtorek - niedziela: 10-12 oraz od 14.30 - 17.30.

W poniedziałki jest nieczynne. Kontakt telefoniczny możliwy pod numerem - 56 45 04 228 

Poniżej w galerii poznacie m.in. Nodiego, Bryzę, czy Boksera.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl