sniadanie senior

i

Autor: Pixabay Ratusz przypomina o zasadach rozdawania śniadań wielkanocnych dla osób starszych

Wielkanoc

Śniadania Wielkanocne trafią do grudziądzkich seniorów. Ratusz przypomina o zasadach

2023-04-04 9:28

Zbliża się kolejna edycja akcji "Grudziądzkie Śniadanie Wielkanocne dla Seniora". W najbliższy piątek (7 kwietnia) wolontariusze rozwiozą pakiety z świątecznymi posiłkami.

Urząd Miejski w Grudziądzu postanowił przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, jakie obowiązują w trakcie przekazywania pakietów.

Wzorem lat poprzednich wolontariusze zaopatrzeni będą w identyfikatory i w trosce o bezpieczeństwo seniorów nie będą wchodzić do mieszkań. Ponadto, nie należy gościom okazywać dokumentów ani przekazywać żadnych pieniędzy - informuje Karol Piernicki, rzecznik prasowy ratusza.

Ponadto organizatorzy przedsięwzięcia proszą także wytypowane osoby, by były w tym czasie w swoich domach.

W Wielki Piątek, 7 kwietnia, wolontariusze od godziny 9.00 ruszą do wytypowanych seniorów, by wręczyć im zestawy tradycyjnych wielkanocnych potraw.

Akcja potrwa do godzin popołudniowych, bo do przekazania jest 700 pakietów - dodaje przedstawiciel grudziądzkiego Urzędu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Największy koszyk wielkanocny w Polsce stoi na Podkarpaciu