sarna

i

Autor: Straż Miejska w Grudziądzu Sarna na nocnym spacerze po grudziądzkiej starówce

Zwierzęta leśne zaglądają do centrum Grudziądza. W nocy starówkę odwiedziła sarna [ZDJĘCIA]

2021-05-20 13:15

Zwierzęta leśne zaglądają także na grudziądzką starówkę. W środku nocy operator miejskiego monitoringu zauważył sarnę biegającą ulicami Wybickiego I Legionów. Służby apelują do mieszkańców o zamykanie kontenerów na odpady. Dzikie zwierzęta szukają w nich pożywienia.

ESKA DOWOZI - PIERWSZY TYDZIEŃ W TORUNIU

Sarna zabłąkała się w centrum Grudziądza w samym środku nocy, stwarzając zagrożenie dla ruchu drogowego i mieszkańców. Zwierzę w swoim nienaturalnym środowisku może być jeszcze bardziej płochliwe. Na szczęście nie wyrządziło szkody. Służby porządkowe zwracają się z apelem do mieszkańców miasta o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku kontaktu z dzikimi zwierzętami. Biegającą ulicami Wybickiego i Legionów sarnę, zauważył operator Miejskiego Monitoringu Wizyjnego.

Zobacz też: Wracają marsze na orientację. Najbliższy już w sobotę!

Leśne zwierzęta są coraz bliżej ludzi

Obecnie coraz częściej mamy styczność ze zwierzętami dzikimi, nie tylko na terenach leśnych, ale również na posesjach prywatnych, na drogach czy w mieście. Zwierzęta te, nie są udomowione i żyją w warunkach niezależnych od człowieka. Z natury są płochliwe, ale jednocześnie nieprzewidywalne. Zaskoczone spotkaniem z człowiekiem mogą stać się agresywne. Zarówno sarna jak i inne zwierzęta takie jak dzik czy jeleń mogą powodować zagrożenie w ruchu drogowym, szczególnie w godzinach porannych i po zmierzchu. Podczas jazdy należy wówczas zachować szczególną ostrożność.

Nie zapraszajmy dzikich sąsiadów

Chcąc zapobiegać wkraczaniu zwierząt wolno żyjących na tereny miejskie, należy zamykać śmietniki, nie dokarmiać zwierząt, ponieważ pozostawienie im pokarmu zwabia je do miasta w celu zdobywania pożywienia. W przypadku zauważenia w porze nocnej dzikiego zwierzęcia nie należy do niego pod żadnym pozorem podchodzić, ale pozwolić mu samodzielnie przemieścić się na tereny leśne. Jeżeli zwierzę wejdzie na posesję wystarczy pozostawić mu możliwość swobodnego jej opuszczenia. Jednakże, gdy jedyne wyjście prowadzi na drogę należy powiadomić odpowiednie służby.

sarna

i

Autor: Straż Miejska w Grudziądzu Sarna w rejonie ulic Wybickiego i Legionów w Grudziądzu

Na wypadek spotkania, alarmujmy służby

Pojawienie się dzikich zwierząt powinno się zgłaszać. Można to zrobić telefonując do Straży Miejskiej w godzinach urzędowania i na Policję całodobowo.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl