wosp przygotowania

i

Autor: Łukasz Piekarski W ruch pójdą teraz puszki stacjonarne

Sztab WOŚP w Grudziądzu szykuje się do finału. Można zgłosić się po puszkę stacjonarną

2022-12-09 9:44

Przygotowania w grudziądzkim sztabie WOŚP nabierają tempa. Kadra wolontariuszy jest już skompletowana. Teraz trwa poszukiwanie firm, które zechcą wystawić tzw. puszkę stacjonarną.

Puszki stacjonarne do firm trafią już od 10 grudnia. Ich rozliczenie zaplanowano na 28 stycznia.

Polega to na tym, że zakład pracy wypełnia odpowiedni wniosek na ID wolontariusza na stronie WOŚP. Puszka stacjonarna może stać w sklepie, salonie kosmetycznym i fryzjerskim, czy też firmie - mówi Edyta Ogonowska, szefowa grudziądzkiego sztabu.

Prawie 200 wolontariuszy WOŚP pojawi się na grudziądzkich ulicach. Pełna kadra jest już skompletowana i czeka na przeszkolenie. To zaplanowano w styczniu.

Planujemy to na tydzień przed finałem. Wolontariusze otrzymają od nas wówczas komplet dokumentów oraz identyfikatory i puszki. Ponadto planujemy także przeszkolenie przy pomocy naszych służb. Mam tutaj na myśli policjantów - dodaje Ogonowska.

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaplanowano na niedzielę - 29 stycznia. W grudziądzkim sztabie trwają poszukiwania zespołów muzycznych, które chciałyby wystąpić na hali widowiskowej przy ul. Nauczycielskiej.

Poza koncertami planujemy również powrócić do organizacji turnieju sprawnościowego. Będzie to edycja dla dużych i małych, czyli bawimy się z młodzieżą szkolną i osobami z różnych stowarzyszeń i firm. Ten turniej odbędzie się w godzinach od 11 do 13 - informuje szefowa grudziądzkiego sztabu WOŚP.

Tym razem orkiestra będzie zbierała na sprzęt medyczny niezbędny do walki z sepsą.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Serce WOŚP stanęło w Łodzi