mlyn grudziadz

i

Autor: Nadesłane / IT w Grudziądzu Zabytkowy Młyn Górny

Światowy Dzień Turystyki w Grudziądzu. Będzie jesienny spacer z przewodnikiem.

2022-09-28 17:03

Informacja Turystyczna w Grudziądzu po raz kolejny włączyła się do akcji „Do zobaczenia w Konstelacjach”. Jej inicjatorem jest Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna. Z tej okazji w naszym mieście zorganizowany zostanie spacer z przewodnikiem.

W tym tygodniu obchodziliśmy Światowy Dzień Turystyki. Z tej okazji Informacja Turystyczna w Grudziądzu organizuje jesienne zwiedzanie z przewodnikiem. Trwający jeszcze sezon zakończony zostanie wspólnym spacerem i poznawanie ciekawych miejsc naszego miasta i okolic.

Spacer „Śladami grudziądzkiego przemysłu” odbędzie się w najbliższą sobotę – 1 października o godz. 11.00. Podczas około 2-godzinnego spaceru historyk Dawid Schoenwald opowie m.in. o Porcie Schulza, moście kolejowo-drogowym, fabryce „Herzfeld & Victorius”, Młynie Górnym, Browarze Sommera oraz o tym jak wyglądał przedwojenny Plac Stycznia - przekazują pracownicy Informacji Turystycznej w Grudziądzu.

W jaki sposób wziąć udział w spotkaniu? Wystarczy w najbliższą sobotę (1 października) o godzinie 11 zjawić się na grudziądzkiej Marinie. Udział w spacerze jest bezpłatny. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Super Express zabrał na spacer Aniołki. Kaczmarek i Kiełbasińska kosztowały niemieckie przysmaki