kasa na stypendia

i

Autor: Radio Eska Przyznano pozostałą część w budżecie, czyli 11,100 zł

Pomoc dla kultury

Stypendia artystyczne dla zdolnych grudziądzan. Kto otrzyma wsparcie z miasta?

2023-06-21 8:16

Miasto przyznało kolejne stypendia artystyczne dla uzdolnionych grudziądzan. Tym razem wsparcie finansowe powędruje do czterech osób. Szczegóły w artykule!

Wsparcie uzyskały trzy projekty muzyczne oraz jeden graficzny.

Stypendia artystyczne w Grudziądz - do kogo powędrują w drugim półroczu?

Paweł Wiśniewski to akordeonista, który otrzymane stypendium (4.500 zł) przeznaczy na realizację projektu artystycznego pod nazwą „Grudziądzkie Wieczory Muzyczne”.

Małgorzata Grzanka jest skrzypaczką. Przyznane stypendium (kwota 2.180 zł) przeznaczy na dofinansowanie udziału w 49. Międzynarodowych Kursach Muzycznych w Łańcucie.

Wiktoria Wyrostkiewicz to z kolei młoda i niezwykle utalentowana wokalistka. Otrzymane stypendium (kwota 1.920 zł) pozwoli jej na doskonalenie umiejętności na Warsztatach Wokalnych w Bydgoszczy.

Grażyna Góralska jest fotografką i animatorką kultury, która przyznane jej stypendium (2.500 zł) przeznaczy na realizację projektu fotograficzno-graficznego dotyczącego grudziądzkich bliźniąt. Przedmiotowy projekt zakończony zostanie wystawą w Galerii Akcent.

Stypendia artystyczne przyznawane są od 2012 roku.

Dotychczas tej formy wsparcia artystów i ludzi kultury udzielono 80 razy - przekazuje Marcin Mielnicki z Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

Stypendia artystyczne w Grudziądzu - na jakie środki mogli liczyć artyści?

W 2023 roku w budżecie miasta zarezerwowana została na ten cel kwota 30.000 zł. Do dyspozycji komisji na II półrocze 2023 roku pozostała kwota 11.100 zł, która obecnie została rozdysponowana w całości.

olejne wnioski o stypendia można będzie składać do 31 maja 2024 r.

Miejskie stypendia artystyczne stanowią formę wsparcia finansowego udzielanego mieszkającym w Grudziądzu twórcom. Wsparcie projektów lokalnych służy motywowaniu artystów do podejmowania wyzwań w działalności twórczej oraz sprzyja realizacji autorskich projektów kulturalnych - dodaje przedstawiciel grudziądzkiego ratusza.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Bliscy pożegnali Piotrka, który zginął przez pijaka w BMW