kasa na stypendia

i

Autor: Pixabay Stypendia artystyczne przyznano trzem twórcom z Grudziądza

Stypendia artystyczne dla trójki grudziądzan. Na co przeznaczą wsparcie z miasta?

2022-12-28 11:40

Przyznano pierwsze stypendia artystyczne na 2023 rok. Wsparcie finansowe na swoją działalność otrzymają trzy osoby z Grudziądza. To dwóch muzyków i jeden literat.

Komisja stypendialna złożona z przedstawicieli organizacji pozarządowych, radnych Komisji Kultury oraz przedstawicieli Wydziału Kultury i Sportu pozytywnie oceniła trzy wnioski następujących twórców: muzyków Wojciecha Zięby i Łukasza Pryłowskiego oraz literata Zdzisława Brałkowskiego.

Kim są stypendyści prezydenta Grudziądza?

Wojciech Zięba – artysta dźwięków, popularyzator astronomii poprzez muzykę, muzyk w zespole VOICES OF THE COSMOS. Otrzymane stypendium (5.400 złotych) przeznaczy na nagranie albumu koncertowego zespołu z trasy w latach 2021-2022. Premiera albumu zaplanowana na 19 lutego 2023 roku, czyli 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Wpisuje się w ogólnopolskie obchody Roku Kopernika 2023.

Łukasz Pryłowski – grudziądzki muzyk, wokalista zespołu LET US LOVE. Otrzymane stypendium w wysokości 7.500 złotych pozwoli na nagranie debiutanckiej płyty zespołu.

Zdzisław Brałkowski – literat, ceniony autor wielu grudziądzkich publikacji, stypendium w wysokości 6.000 złotych przeznaczy na wydanie szóstego tomu cyklu „Zza zasłony czasu” obejmującego wspomnienia autora z lat osiemdziesiątych pod tytułem „Dojrzałe lata”.

Na stypendia artystyczne w roku 2023 w budżecie miasta zarezerwowano kwotę 30.000 złotych. Na pierwsze półrocze przyznane zostały stypendia na łączną kwotę 18.900 złotych, do dyspozycji na II półrocze 2023 roku pozostaje kwota 11.100 złotych.

Miejskie stypendia artystyczne przyznawane są od 2012 roku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Krzysztof Jackowski mówi o tym jak będzie rok 2023 dla prezydenta Andrzeja Dudy