kibice gkm

i

Autor: Nadesłane / GKM Grudziądz Wraz z kibicami do dzieci udali się młodzi zawodnicy GKM-u wraz z trenerem Robertem Kościechą

Kibice z Grudziądza w roli Św. Mikołajów. Obdarowali dzieci prezentami

2022-12-27 23:30

Podzielili się uśmiechem z dziećmi z ośrodka wychowawczego sióstr Elżbietanek w Grudziądzu. Po raz ósmy w rolę Św. Mikołajów wcielili się kibice żużlowego GKM-u. Na podobny krok zdecydowali się także sympatycy piłkarskiej Olimpii.

Kibice GKM-u Grudziądz ponownie wcielili się w Św. Mikołajów. Przygotowali paczki dla podopiecznych z ośrodka wychowawczego sióstr Elżbietanek.

Dla naszego ośrodka to ważne wydarzenie. Zawsze jest wielkie wzruszenie, że ktoś pamięta o chłopakach. Chłopcy także czekają na tą wizytę, ponieważ sami są wiernymi kibicami żużla w Grudziądza - mówi Siostra Gracjana, dyrektor ośrodka. 

Do akcji po raz kolejny aktywnie włączył się także grudziądzki klub. Podczas wręczania prezentów nie brakowało żużlowej młodzieży oraz ich trenerów.

To są dzieci, które albo nie mają rodziców, albo są z ciężkich rodzin. Na pewno ta łezka się gdzieś tam w oku kręci podczas takich spotkań - dodaje Robert Kościecha, trener juniorów w GKM-ie Grudziądz.

Zbiórka pieniędzy i prezentów trwała kilkanaście dni.

W tym roku przede wszystkim przynieśliśmy dla chłopców dwa rowery. Do tego każde z dzieci dostało swoją indywidualną paczkę, która wypełniona była słodyczami. A poza tym wyposażyliśmy tutejsze sale w gry planszowe - opowiada Oliwia Chudzińska, przedstawicielka kibiców GKM-u.

Podczas świątecznego spotkania i prezentów była również okazja do pamiątkowych zdjęć i wspólnego kolędowania.

O dzieciach pamiętali także kibice Olimpii Grudziądz

Sympatycy grudziądzkiej Olimpii przed Świętami Bożego Narodzenia odwiedzili podopiecznych placówki w Białochowie oraz podopiecznych z 3 oddziałów Centrum Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Wydrznie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Poradnik Zdrowie: Zdrowo Odpytani, odc. 13 Witamina C