policja sprawdzanie

i

Autor: Pixabay Policjanci kontrolowali grudziądzkie drogi w świąteczny weekend

Policjanci z Grudziądza podsumowali świąteczny weekend. Nie brakowało pijanych kierowców

2022-12-28 10:03

W okresie świąt nie brakowało policyjnych interwencji na drogach. W miniony weekend mundurowi z Grudziądza odnotowali 16 zdarzeń. Wśród nich był jeden wypadek z osobą poszkodowaną.

Policjanci z Grudziądza podsumowali świąteczny weekend. W drogowych statystykach pojawił się jeden wypadek z osobą poszkodowaną. Nie brakowało również kierowców pod wpływem alkoholu.

Policjanci z ruchu drogowego ujawnili pięciu nietrzeźwych kierowców. Będą oni podlegali postępowaniu karnemu. Ponadto zatrzymano także dwie osoby w stanie po spożyciu alkoholu, bądź innych środków odurzających - mówi Iwona Czarnecka z KMP w Grudziądzu.

Łącznie grudziądzcy mundurowi odnotowali 16 zdarzeń drogowych. Wśród nich był jeden wypadek.

Doszło do niego w miejscowości Plesewo. W wyniku tego zdarzenia jedna z pasażerek doznała obrażeń ciała, które kwalifikowały się do przewiezienia do szpitala - dodaje policjantka.

W trakcie świąt nie brakowało także zdarzeń domowych

Ponadto swoje działania prowadzili również mundurowi z wydziału prewencji. Chodzi tutaj m.in. o domowe awantury i spożywanie alkoholu w miejscach publicznych.

Odnotowaliśmy 139 interwencji ogólnie. W tym 22 były to interwencje domowe. W porównaniu z zeszłym rokiem wygląda to bardzo podobnie, mieliśmy wówczas tych interwencji 143 - wylicza Iwona Czarnecka.

Kolejny weekend wzmożonych kontroli policjanci zapowiedzieli na kolejny weekend.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Pobicie na Starym Mieście w Olsztynie. Policja szuka sprawcy