skutki burzy

i

Autor: Facebook / Komenda Miejska PSP w Grudziądzu Łącznie strażacy zanotowali ponad 40 interwencji

Skutki burzy

Strażacy z Grudziądza podsumowali interwencje związane z nawałnicą. Straty na prawie 100 tysięcy

2023-08-21 10:41

Strażacy przedstawili bilans interwencji związanych z usuwaniem skutków wczorajszej burzy, która przeszła nad Grudziądzem. Ratownicy zanotowali ponad 40 wyjazdów!

Burza wraz z silnym wiatrem i intensywnymi opadami deszczu pojawiła się wczoraj nad Grudziądzem w godzinach wieczornych.

Strażacy z Grudziądzu interweniowali 43 razy. Najwięcej było (18) przypadków zalanych obiektów lub pomieszczeń, z których trzeba było usunąć wodę. 15 razy ratownicy usuwali powalone lub zagrażające upadkiem drzewa. 6 razy niezbędna była interwencja przy nadłamanych lub zalegających na jezdniach konarach.

W dwóch przypadkach pomoc strażaków była niezbędna przy częściowo zerwanych dachach na obiektach mieszkalnych.

Na szczęście w zdarzeniach tych nikt nie doznał uszczerbku na zdrowiu. łączne straty wstępnie oszacowano na 94 tys. zł - informują strażacy z Grudziądza.

A tak wygląda ilość interwencji w poszczególnych gminach:

  • Miasto Grudziądz - 36,
  • Gmina Grudziądz - 3,
  • Radzyń Chełmiński - 2,
  • Rogóźno - 1,
  • Gruta - 1.

W działaniach ratowniczych - prócz strażaków z obu grudziądzkich jednostek - udział brali także ochotnicy z Rudy, Dusocina, Wielkiego Wełcza, Gruty, Szynycha, Pias, Radzynia Chełmińskiego, Rogóźna oraz Grudziądza.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

A.M.ŻUKOWSKA: SŁOWO "BOJKOT" JEST NIEFORTUNNE