balony grudziadz

i

Autor: Facebook / Grudziądzki Klub Balonowy Czas na otwarcie mistrzostw w Grudziądzu

Początek imprezy

Balony będą latały nad Grudziądzem. Dziś otwarcie Mistrzostw Świata Juniorów

2023-08-21 8:02

Mieszkańcy Grudziądza mogą przygotować się na widoki jak z Kapadocji. Dziś (21 sierpnia) oficjalnie startują Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów. Na otwarcie imprezy przygotowano paradę z zawodnikami oraz atrakcje w centrum miasta.

Do Grudziądza na jedną z największych imprez baloniarskich przybyło 45 zawodników z całego globu. Stawką będzie złoty medal Mistrzostw Świata Juniorów!

Dziś (21 sierpnia) zaplanowano oficjalne otwarcie imprezy. O godzinie 17 spod Bramy Wodnej ruszy balonowa parada. Jej uczestnicy, a będą wśród nich wspomniani zawodnicy - dotrą aż pod wieżę Klimek.

Pretendenci do tytułu w trakcie parady będą nieśli flagi swoich narodowych reprezentacji. Mniejsze zostaną wręczone mieszkańcom którzy zechcą towarzyszyć w przemarszu. Po drodze nie zabraknie atrakcji. Wystąpią m.in. bębniarze, ponadto nie zabraknie baniek mydlanych.

Na mecie parady, czyli pod wspomnianym Klimkiem zostanie odegrany hymn zawodów, a sportowcy złożą uroczyste ślubowanie. Po wszystkim odbędzie się prezentacja drużyn narodowych, które na mistrzostwa zjechały się do Grudziądza.

Balonowe Mistrzostwa Świata Juniorów w Grudziądzu - harmonogram wydarzeń

grudziadz balony

i

Autor: Facebook / Grudziądzki Klub Balonowy Harmonogram mistrzostw w Grudziądzu

Przed startem mistrzostw zapraszamy także do odsłuchania rozmowy z jednym z reprezentantów Polski, Wojtkiem Nowakowskim.

O przygotowaniach do Mistrzostw Świata Juniorów w balonach mówi reprezentant Polski, Wojciech Nowakowski. Posłuchaj:

Przypomnijmy - początek parady o godzinie 17. O 15 odbędzie się odprawa generalna dla drużyn w Hotelu Rudnik.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl