gastronomik konkurs

i

Autor: Łukasz Piekarski Do konkursu przystąpiło 18 zespół w trzech kategoriach

Stare przepisy znów w modzie! W grudziądzkim "gastronomiku" wyjątkowy konkurs kulinarny [FOTO]

2022-05-10 11:45

​Gotowali na podstawie starych i często zapomnianych przepisów. W Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Grudziądzu zorganizowano IX edycję konkursu kulinarnego im. Wiktora Kulerskiego. Do kuchennej rywalizacji przystąpiło aż 18 zespołów.

Przepisy kulinarne z dawnych wydawnictw Wiktora Kulerskiego wciąż są żywe. To na ich podstawie uczniowie przygotowują dania w IX edycji konkursu kulinarnego, który organizowany jest w grudziądzkim gastronomiku. W tym roku do kuchennej potyczki stanęło aż 18 zespołów w trzech kategoriach.

W tym roku zdecydowaliśmy się głównie na dania warzywne, więc na taką kuchnię lekką. Cieszymy się z frekwencji uczestników, ponieważ jest ona największa w historii tego konkursu - mówi Rafał Szweda, dyrektor Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Grudziądzu.

Konkurs podzielony został na trzy kategorie: szkoła podstawowa, średnia oraz Koła Gospodyń Wiejskich.

Trochę przygotowywałyśmy się w domu. Próbowaliśmy przygotowywać potrawy zgodnie z tymi przepisami - mówi nam Marzena, jedna z uczestniczek konkursu.

W szkole trochę ćwiczyliśmy. Dania nam wychodziły, więc liczymy, że i teraz wyjdą tak samo smacznie - dodaje jedna z przyjezdnych uczennic, która również startowała w konkursie.

Przepisy zaciągnięte zostały z dawnych wydawnictw Wiktora Kulerskiego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

ESKA XD #048 | AMSR, SEKRETY PRZYSIĘGI, IGA ŚWIĄTEK, TANIE WAKACJE