marcin prus grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Dzieci mogły m.in. wysłuchać inspirującego wykładu byłego reprezentanta Polski w siatkówce, Marcina Prusa

Spotkanie z Mistrzem Świata. Były siatkarz, Marcin Prus odwiedził uczniów z Grudziądza [FOTO]

2022-05-24 1:29

Najpierw zajęcia na sali gimnastycznej, a później wykład w klasowej auli. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Grudziądzu mieli okazję do inspirującego spotkania. Odwiedził ich były reprezentant Polski w siatkówce, Marcin Prus.

Były mistrz świata juniorów jest obecnie ambasadorem Szkolnych Ośrodków Sportowych. Podczas odwiedzin w Grudziądzu najpierw zorganizowano wspólny trening na sali sportowej. Później dla dwóch grup (podział wiekowy) przygotowano inspirujący wykład.

Pan Marcin jest bardzo mądrym człowiekiem. Wiele się nauczyłam przez te dwie godziny. To był świetny czas - mówi Martyna, jedna z uczennic SP nr 7 w Grudziądzu.

W koszulce reprezentacji Polski poczułam się świetnie. Uwierzyłam, że mogę kiedyś taką założyć i będzie na niej moje nazwisko - dodaje nam Julia, również uczennica SP nr 7 w Grudziądza. Julia przez niemal cały wykład asystowała Marcinowi Prusowi na scenie.

Podczas spotkania z uczniami Marcin Prus opowiadał m.in. o swojej sportowej karierze, ale również o tym, co robi po jej zakończeniu.

Rocznie mam 100 takich spotkań. Łatwo więc policzyć, że co 3,5 dnia jestem w innym miejscu w Polsce. Dzieciaki pytają o różne rzeczy, m.in. o moją karierę, o to ile teraz zarabiam i czy gdybym cofnął czas to także zostałbym siatkarzem - mówi Marcin Prus, były reprezentant Polski w siatkówce.

Kim jest Marcin Prus?

Marcin Prus to były siatkarz. W reprezentacji Polski (w latach 1997–2001) rozegrał 97 spotkań. W 1996 roku został Mistrzem Europy Juniorów, a rok później zdobył złoty medal Mistrzostw Świata Juniorów i tytuł MVP całego turnieju. Przez większą część swojej kariery sportowej był związany z klubem Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle. W 2019 roku otrzymał głosami kibiców nagrodę Siatkarza XXV-lecia ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Po zakończeniu kariery współpracuje z radiem oraz telewizją, jest twórcą artykułów sportowych o tematyce siatkarskiej. Zaczynał w Telewizji Polskiej jako komentator spotkań siatkarskich, współpracownik telewizji Polsat, Polsat Sport oraz Polsat Sport Extra, jako reporter spotkań reprezentacji oraz wydarzeń ligowych. Pracownik kędzierzyńskiej rozgłośni radiowej Radio Park. 8 stycznia 2010 oficjalnie zakończył karierę zawodową meczem w Nowym Sączu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Prezes PZPS Jacek Kasprzyk: Widać, że siatkarze wciąż pamiętają Tokio