siatkarze polfinal

i

Autor: Nadesłane / KS Stal Grudziądz Grudziądzanie przegrali w Karlinie wszystkie trzy mecze

Siatkarze Stali bez awansu do turnieju finałowego. Grudziądzanie przegrali wszystkie mecze

2022-04-11 14:53

Siatkarze Stali Grudziądz bez zwycięstwa zakończyli półfinałowe zmagania w Karlinie. Drugi zespół fazy zasadniczej zdołał ugrać tylko dwa sety w ostatnim pojedynku turnieju. W rywalizacji pod siatką najlepsi okazali się zawodnicy Tarnovii Volleyball.

Stal rywalizację w Karlinie rozpoczęło porażki z gospodarzami turnieju, czyli STS Kospel Koszalin 0:3. W sobotę (9 kwietnia) grudziądzanie znów przegrali. Tym razem z wspomnianą na wstępię Tarnovią Volleyball 0:3. Tym samym zespół, który podczas turnieju prowadził Zenon Różycki (trener Jerzy Komorowski był nieobecny) zamknął sobie drogę do awansu.

Najwięcej emocji wzbudził ostatni mecz grudziądzkiego zespołu. Stal, co prawda już przegrywała z Kasztelanem Rozprzą 0:2... ale zdołała doprowadzić do wyrównania 2:2. W tie breaku znów górą byli zawodnicy z Rozprzy, którzy wygrali ostatecznie 3:2 i zajęli trzecie miejsce w całym turnieju. Stal była czwarta.

Końcowa klasyfikacja:
  • 1 miejsce Tarnovia Volleyball
  • 2 miejsce Siatkarskie Towarzystwo Sportowe Kospel Sp 18 Koszalin.
  • 3 miejsce Madej-Bud Kasztelan Rozprza
  • 4 miejsce KS STAL Grudziądz

Awans do turnieju finałowego, które przepustką jest gra na pierwszoligowych parkietach wywalczyły dwie najlepsze ekipy.

Walczyli o powrót

Przypomnijmy, grudziądzanie przed laty występowali już na drugoligowych parkietach. Grali nawet w turniejach półfinałowych, w których stawką był awans do pierwszej ligi. Później przez problemy finansowe zespół został wycofany z rozgrywek. Sekcję reaktywowano jesienią ubiegłego roku.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Jak zbudować pewność siebie po zdradzie? - doradza Klaudia Klukowska psycholog, trener umiejętności psychospołecznych