Śnieg nie odpuszcza, jest ślisko i niebezpiecznie

i

Autor: Paulina Mroczka

Śnieg nie odpuszcza, jest ślisko i niebezpiecznie

2021-01-07 11:23

Śnieg od kilku dni otula Grudziądz. Z pewnością cieszą się dzieci, które aktualnie przebywają na feriach zimowych. Śnieg może być jednak trudnym tematem dla pieszych i kierowców.

Opady momentami są na tyle intensywne, że odśnieżarki nie nadążają z usuwaniem śniegu z dróg. Problem obecny jest nie tylko na obrzeżach miasta, ale także na głównych drogach. Problemy z poruszaniem się mogą mieć także piesi. Właściciele posesji powinni pamiętać o możliwie jak najczęstszym usuwaniu śniegu z chodnika. W przeciwnym razie, grozi im mandat w wysokości nawet do 1500 złotych.

Śnieg opanował radomskie ulice

O wielu aspektach powinni pamiętać kierowcy. Podczas poruszania się, warto ściągnąć nieco nogę z gazu i nie trzymać się zbyt blisko auta jadącego przed nami, należy unikać tzw jazdy na zderzaku. Przyczepność nawierzchni jest bardzo słaba a czas hamowania jest wydłużony. Zbyt szybka jazda może być przyczyną licznych incydentów na drogach. Służby apelują o rozsądek zwłaszcza przy zbliżaniu się do przejść dla pieszych, kondycja ulic a także ograniczona widoczność, będzie dużym utrudnieniem dla kierowców. Bądźcie czujni i uważajcie na siebie nawzajem.