policja kontrola

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Akcja NURD jest cykliczna

Policjanci na drodze

Skontrolowali bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Akcja NURD w Grudziądzu

2023-10-18 13:23

Kontrolowali bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Policjanci z Grudziądza przeprowadzili wojewódzkie działania pn. „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Szczegóły na eska.pl.

Mundurowi z „drogówki” działania prowadzili niemalże przez cały dzień. Od godziny 6 do późnego wieczora, do 22. Głównym celem było podniesienie poziomu bezpieczeństwa wśród wspomnianej grupy użytkowników dróg.

Mundurowi skontrolowali 88 pojazdów. W 47 przypadkach ich kierujący popełnili wykroczenia wobec pieszych lub rowerzystów. Policjanci w trakcie działań wspomagali się Miejskim Monitoringiem Wizyjnym - mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Jakie były najczęściej popełniane wykroczenia wśród kierowców z Grudziądza?

To nieustąpienie pierwszeństwa pieszym na oznakowanych przejściach dla pieszych, wyprzedzanie oraz przekraczanie prędkości w ich rejonie - odpowiada Kowalczyk.

Policyjne działania NURD są prowadzone cyklicznie przez cały rok.

Dzieje się tak, ponieważ niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są najbardziej narażeni na skutki wypadków drogowych - dodaje policjant.

Tym razem działania miały charakter wojewódzki.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl