ciezarowka

i

Autor: Nadesłane / KPP w Świeciu Mężczyzna zjechał do rowu

W okolicy

Powiat Świecki. Zasnął za kierownicą i zjechał do rowu.

2023-10-13 15:22

Na krajowej 91 w powiecie świeckim doszło do zdarzenia drogowego, którego przyczyną było przemęczenie kierowcy. W efekcie mężczyzna prowadząc ciężarówkę zjechał do rowu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 91 - w powiecie świeckim. W Górnych Morgach kierowca scani zjechał na prawe pobocze, a następnie do rowu. Szczęśliwie kierowca ciężarówki nie odniósł żadnych obrażeń. 

59-letni mieszkaniec Chojnic otrzymał mandat. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że przyczyną utraty panowania nad pojazdem było zaśnięcie mężczyzny podczas kierowania - mówi Joanna Tarkowska z KPP w Świeciu.

Policjanci przypominają, że zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków.

Niezwykle ważna jest świadomość i zdrowy rozsądek kierowców. Jeśli czujemy, że zaczynamy mieć trudności z koncentracją i skupieniem uwagi, często ziewamy i przecieramy oczy, a powieki robią się coraz cięższe, nie należy zwlekać. Należy zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i odpocząć. Zlekceważenie tych objawów może okazać się tragiczne w skutkach, a czasem już nieodwracalne - dodaje policjantka.

ciezarowka2

i

Autor: Nadesłane / KPP w Świeciu Mężczyzna zasnął za kierownicą

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl